ELMS – G-Drive zdobywa tytuł w Portimao

G-Drive Racing zapewniło sobie tytuł podczas 4-godzinnego wyścigu w Portimao za kierownicą Oreca 07 z Roussel-Rojas-Hirakawa, która mimo to po raz pierwszy w tym sezonie nie stanęła na podium. Graff odnotowuje drugie zwycięstwo z rzędu.

opublikowany 22/10/2017 à 18:04

G-Drive Racing potrzebowało jedynie czwartego miejsca, aby zapewnić sobie tytuł WIĄZY na koniec 4-godzinnego wyścigu w Portimao (Portugalia). Rosyjska struktura, zarządzana w tym roku przez Dragonspeed, zdobyła tytuł drugi rok z rzędu. Memo Rojas i Léo Roussel zostają nowymi mistrzami, a Ryo Hirakawa opuścił dwa wydarzenia ze względu na swoje zaangażowanie w Super GT z Toyota.

United Autosports nie było w stanie dogonić rywali, gdyż Ligier JS P217 Filipe Albuquerque, Will Owen i Hugo de Sadeleer zajęli drugie miejsce na podium, przed Dallarą P217 należącą do SMP Racing, wciąż prowadzoną przez Matevosa Isakyaana i Jegora Orudzheva. Wyścig amerykańskiej drużyny został przerwany przez 55-sekundową przerwę w pracy z powodu przekroczenia prędkości przez Szwajcarów w boksach.

Po Spa-Francorchamps (Belgia) Graff Racing odnotowuje drugie zwycięstwo z rzędu na Oreca 07 Richarda Bradleya, Jamesa Allena i Gustavo Yacamana. Drugie LMP2 francuskiego zespołu było mniej udane, ponieważ Paul Petit wycofał się z wyścigu po uderzeniu w wjazd do boksów, kiedy stracił kontrolę nad Oreca 07.

United Autosports pociesza się tytułem LMP3. Podczas gdy Ligier JS P3 nr 2 Seana Rayhalla i Johna Falba startował z końca stawki, wiodąca w swojej klasie załoga była w stanie awansować i zapewnić sobie drugie miejsce za siostrzanym samochodem Christian England, Wayne’em Boydem i Markiem Pattersonem. . M. Racing – YMR, ostatni zespół zdolny walczyć o tytuł, stanął na podium wraz z Ligierem Antoine’a Junga, Alexandre’a Cougnauda i Romano Ricci.

JMW Motorsport zdobywa tytuł GTE dzięki Ferrari 488 Roberta Smitha i Jody Fannin, do których w sezonie dołączył Will Stevens. Numer 66 zakończył się za Porsche 911 RSR 991 z zawodów Proton Competition prowadzonych przez Matteo Cairoli, Christiana Rieda i Joëla Camathiasa, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie w ELMS. Brak tempa na torze w AlgarveAston Martin Vantage należące do TF Sport, powierzone Nicki Thiim, Euanowi Hankeyowi i Salihowi Yolucowi, po wejściu do finału na szczycie rankingu, zajmuje podium w swojej kategorii.