Akropol – SS3: Loeb potwierdza dobry start rajdu

Drugi odcinek specjalny dnia i druga zdrapka dla Sébastiena Loeba, najszybszego podczas OS3 Rajdu Akropolu.

opublikowany 09/09/2022 à 08:45

Doriana Grangiera

Sébastien Loeb jest już w świetnej formie w Grecji! © Nikos Katikis / DPPI

Sébastien Loeb już wydrukuj. Alzatczyk popisał się swoim drugim z rzędu zdrapką w drugim odcinku specjalnym dnia, podczas OS3 Rajd samochodowy Akropolu. Z czasem 10'34″8 dziewięciokrotny mistrz WRC był najszybszy na 14-kilometrowym odcinku specjalnym i powiększył przewagę na czele rajdu. Ma teraz 2″7 marginesu Thierry Neuville, zajął 2. miejsce w SS3.

Drugi Francuz startujący w Rajdzie Akropolu, Pierre-Louis Loubet, również robi wrażenie. Młody 25-letni kierowca zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej po zdobyciu trzeciego czasu w tym odcinku specjalnym, zaledwie 3″2 sekundy za Loebem.

Jednak w przypadku faworytów mistrzostw tendencja uległa odwróceniu w porównaniu z pierwszym wydarzeniem specjalnym dnia. Jako pierwszy na trasę wyruszył Kalle Rovanperä (10., +10″5) stracił dużo czasu i w sumie zajął 9. miejsce. Decyzja sędziów o wydłużeniu przerwy między startami do 4 minut sprawiła, że ​​kolejnym zawodnikom pył przeszkadzał w mniejszym stopniu. Ott Tanak (7. miejsce, +4″5) stracił już 8 sekund do rywala o tytuł.