Australia – SS12: Paddon przejmuje Ogiera

opublikowany 18/11/2016 à 23:27

Hayden Paddon (Hyundai) osiągnął najlepszy wynik na dystansie 50,8 km w Nambucca, 12. odcinku specjalnym zawodów Rajd samochodowy z Australii, który uruchamia drugi etap. Ukończywszy trasę z czasem 28'38''6, Nowozelandczyk wyprzedził lidera Andreasa Mikkelsena (Volkswagen) o dziesięć sekund, mimo że przeszkadzał mu wnikający do kabiny pył. Najbliżej był Jari-Matti Latvala (Volkswagen) ze stratą 2”5.

Sebastian Ogier (Volkswagen) przegrał 2”4 ze swoim norweskim kolegą z drużyny po tym, jak jako jedyny zdecydował się na miękkie opony. Mads Ostberg (Ford) wyprzedza Francuza o ponad sześć sekund, tuż przed Dani Sordo (Hyundai), który przegapił zakręt. Thierry Neuville (Hyundai) stracił dużo czasu w odcinku specjalnym, ponieważ tracił do normy ponad 22 sekundy. Éric Camilli (Ford) podąża za nim niecałe sześć sekund straty.

Andreas Mikkelsen utrzymuje prowadzenie w Rajdzie Australii, ale teraz drugie miejsce zajmuje Hayden Paddon, wyprzedzając Sébastiena Ogiera o 4 sekundy i 3 sekundy za liderem. Thierry Neuville również stracił pozycję, tracąc prawie 13 sekund do tymczasowego podium. Mads Ostberg nadal znajduje się w pierwszej piątce, a Dani Sordo zajął szóste miejsce, tracąc niecałe pięć sekund do Érica Camilli.