Terre de Lozère – Franceschi podwaja stawkę

opublikowany 28/08/2022 à 18:00

Emmanuela Nauda

Mathieu Franceschi (Fabia Rally2) na drugim etapie wyścigu nie zadrżał Rajd samochodowy Terre de Lozère odniosło czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. Kierowca AMD Motorsport, który w zeszłym roku zwyciężył w Mende i po raz pierwszy zasiadł za kierownicą Rally2 w zeszłym roku, odniósł drugie zwycięstwo z rzędu w Terre de Lozère. Franceschi zmierza prosto w stronę pierwszego tytułu Championa Francji.

Jako jedyny kierowca, który był bliski osiągnięcia czasów zwycięzcy, Florent Todeschini (Fiesta Rally2) potwierdził wzrost mocy za kierownicą pojazdu z napędem na cztery koła. Mistrz Francji Juniorów 2021, wspierany szczególnie przez Yacco, pozostał sam na drugim miejscu, nie popełniając żadnego błędu.

Oddaleni o ponad dwie minuty od lidera Benjamin Clémençon (Polo GTI R5) i Manu Gascou (C3 Rally2) walczyli o trzecie miejsce. Ostatecznie to Clémençon miał ostatnie słowo w swoim pierwszym rajdzie za kierownicą VW.

Jean-Baptiste Franceschi (Clio Rally4) ukończył dwa etapy na krawędzi czołowej piątki i wygrał klasyfikację z napędem na dwa koła.

Lider klasyfikacji pojazdów z napędem na dwa koła i Rajdowego Pucharu Stellantis Motorsport, Terence Callea (208 Rally4) stracił wszystko w ostatniej części rajdu, gdy zepsuła się skrzynia biegów. Zwycięstwo w Pucharze odziedziczyło Réhane Gany (208 Rally4). Dobry występ Gany’ego, który umocnił swoją przewagę w klasyfikacji Rajdowego Pucharu Stellantis Motorsport.

Ukarany dziesięcioma sekundami za „późny” wynik na pierwszym etapie Mattéo Chatillon (Clio Rally5) zdołał powstrzymać Floriana Bouchonneau (Clio Rally5) i zwyciężył w Clio Trophy France Terre.

Ze swojej strony Michaël Lobry (Evo 10 R4) odniósł zwycięstwo w Pucharze Narodowym Terre Yacco.