F3: Zemsta Merhiego na Ricard

opublikowany 02/04/2011 à 15:39

Pierre Tassel

Roberto Merhi zwyciężył w drugim wyścigu dnia, zapewniając drużynie Prema Powerteam pierwsze zwycięstwo w sezonie. W pierwszym przejeździe zajął 3. miejsce, pilot programu juniorskiego Mercedes wyprzedził Laurensa Vanthoora na następnym okrążeniu, a następnie Marco Wittmanna objął prowadzenie na 4. okrążeniu.

Vanthoor po raz kolejny stracił pozycję, a Daniel Juncadella odebrał mu 3. miejsce na 6. okrążeniu. Belg z Signature/VW został nawet pozbawiony 4. miejsca na ostatniej pętli przez Nigela Melkera. Bazując na swoim porannym zwycięstwie, holenderski debiutant z Mücke Motorsport przed niedzielnym wyścigiem pozostaje na szczycie klasyfikacji generalnej.