Sardynia – SS9: Suninen przejmuje Tänak

opublikowany 14/06/2019 à 18:38

Teemu Suninena (M-Sport) zajęło to prawie 4 sekundy Ott Tanak (Toyota) w ostatnim czasie pierwszego etapu Rajd samochodowy z Sardynii. Finowi zabrakło nieco ponad 4 sekundy do zadrapania Andreasa Mikkelsena (Hyundai), którzy pokonali 11 km Monte Baranta w czasie 7'58''4. Najbliżej był Esapekka Lappi (Citroën), ze stratą dziesiątą. Dani Sordo (Hyundai) był mniej niż 2 sekundy za nim. Kris Meeke (Toyota) podążał za nim ze stratą 6 sekund, tuż przed Elfynem Evansem (M-Sport).

Thierry Neuville (Hyundai) był jednym z najwolniejszych, tracąc około dziesięć sekund do wzorca. Jari-Matti Latvala (Toyota) ostatecznie wycofał się z wyścigu po wypadnięciu z trasy.

Dani Sordo powinien prowadzić z około 11 sekundami przewagi nad Teemu Suninenem, który wyprzedził Otta Tänaka o 4 dziesiąte. Andreas Mikkelsen znalazł się na czwartej pozycji, mając dziesiątą przewagę nad Elfynem Evansem. Kris Meeke zająłby 4. miejsce przed Thierrym Neuvillem i Esapekką Lappi. Wyniki pozostają tymczasowe, a sędziowie muszą przyznać stałe czasy po odwołaniu OS6.