Finlandia – SS10: Ogier ryzykuje karę

opublikowany 02/08/2019 à 18:11

Piloci Toyota Kris Meeke i Jari-Matti Latvala zwyciężyli w wyścigu Ęänekoski na dystansie 7,8 km z pół sekundy przewagi Sebastian Ogier (Citroën) i Andreas Mikkelsen (Hyundai). Sześciokrotny mistrz może jednak otrzymać karę za skradziony start (co wydaje się mieć rację, biorąc pod uwagę zdjęcia).

Kierowcy Hyundaia Thierry Neuville et Craiga Breena podążał tuż przed nim o 9 dziesiątych Ott Tanak (Toyoty). Esapekka Lappi (Citroën) zajmuje dopiero 8. miejsce ze stratą 1”4 do kierowców M-Sport Gus Greensmith i Teemu Suninen.

Jari-Matti Latvala utrzymuje prowadzenie Rajd samochodowy Finlandii przed kończącym super odcinkiem specjalnym pierwszego etapu z 2 sekundami przewagi nad Krisem Meeke, który o pół sekundy zajął 2. miejsce przed Esapekką Lappi, co stanowi cenny atak dla pozycji na szosie w tę sobotę. Ott Tänak pozostaje 4., 6 dziesiątych za wiodącym Citroënem, podczas gdy różnica między Hyundaiami Craiga Breena i Andreasa Mikkelsena została zmniejszona do 6 dziesiątych. Sébastien Ogier zajmuje obecnie 7. miejsce, sekundę za Norwegiem i 16 sekund przed Thierrym Neuvillem. Teemu Suninen i Gus Greensmith nadal znajdują się w pierwszej dziesiątce.