Ott Tänak przełamuje klątwę M-Sportu w Niemczech

Ott Tänak wygrał Rajd Niemiec przed Andreasem Mikkelsenem i Sébastienem Ogierem. Estończyk pozwolił M-Sportowi wreszcie zwyciężyć w niemieckiej imprezie.

opublikowany 20/08/2017 à 13:31

Pierre Tassel

Lider od piątkowego popołudnia, Ott Tanak (Bród) opanował ostatnie dwa dni Rajd samochodowy z Niemiec odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na asfalcie w najwyższej kategorii rajdów, co stanowi drugie zwycięstwo w 2017 roku po Sardynii wcześniej w tym roku. M-Sport w końcu zapisuje sukces w tej imprezie, której brakowało w jego rekordzie.

Estończyk z M-Sport zakończył zawody przewagą 16 cala nad Citroënem C4 Andreasa Mikkelsena. Sebastian Ogier (Ford) kończy podium z wynikiem 30″4. „To jest najważniejsze, chcieliśmy punktów, komentuje Ogier. Nie zawsze było to łatwe, a po odejściu Thierry'ego czasami byłem powściągliwy. Ale to dobry wynik jak na mistrzostwa. »

Neuville nie udało się ograniczyć obrażeń w Power Stage, ustanawiając jedynie szósty najszybszy czas w tym odcinku specjalnym i nie zdobywając żadnych dodatkowych punktów. W mistrzostwach świata Sébastien Ogier odzyskuje pierwsze miejsce w rankingach z 17 punktami przewagi nad Neuville przed trzema ostatnimi rajdami sezonu. Ott Tänak traci 33 punkty do trzeciego na pozycji francuskiego lidera.

Breen wyprzedza Evansa na mecie

Juho Hänninen (Toyota) nie staje u stóp podium po zdobyciu trzeciego miejsca w Finlandii. Kierowca Yarisa WRC w niedzielny poranek wykorzystał Elfyna Evansa (Ford) i zajął czwarte miejsce, po czym zwiększył przewagę nad kierowcą M-Sport.

Ten ostatni ostatecznie zakończył swoje zawody na 6. miejscu, nie mogąc się oprzeć powrotowi Craiga Breena (Citroën), który na Power Stage zajął piąte miejsce. W klasyfikacji generalnej znajduje się Jari-Matti Latvala (Toyota), przed Haydenem Paddonem (Hyundai), Armina Kremera (Forda).

Dani Sordo (Hyundai) był najszybszy na etapie Power Stage i zdobył pięć punktów przyznawanych najlepszemu zawodnikowi w ostatnim sektorze czasowym. Hiszpan pokonał w tym odcinku Esapekkę Lappiego, Jari-Mattiego Latvalę, Sébastiena Ogiera i Craiga Breena.

Zwycięzca Camilli w WRC-2, tytuł Tidemand

Dziesiąty w klasyfikacji generalnej Eric Camilli (Ford Fiesta R5) wygrywa imprezę w kategorii WRC-2 i oferuje doskonały wynik dla M-Sportu. Francuz wyprzedził Jana Kopeckiego (Skoda Fabia R5), który długo będzie żałował przebitej opony w sobotę, a Pontus Tidemand (Skoda Fabia R5), który zdobywa tytuł w tej kategorii.

Francuz Quentin Gilbert (Skoda Fabia R5) i Pierre-Louis Loubet (Ford Fiesta R5) zajęli miejsca w pierwszej piątce. Jean-Michel Raoux (Citroën DS5) zwyciężył w WRC Trophy, a Julius Tannert zwyciężył w Junior WRC. Nil Solans zostaje koronowany za swój udział w WRC-3.