Algarve Pro Racing wygrywa 4-godzinny wyścig Fuji

Andrea Pizzitola i Harrison Newey zwyciężyli w 4-godzinnym wyścigu Fuji, drugiej rundzie sezonu Asian Le Mans Series.

opublikowany 09/12/2018 à 12:00

Algarve Pro Racing wróciło na właściwe tory, wygrywając 4-godzinny wyścig Fuji (Japonia) z Andreą Pizzitolą i Harrisonem Neweyem. Ligier JS P2 z numerem 24 zwyciężył w deszczową i zimną pogodę, mając ponad 16 sekund przewagi nad zespołem Hanson-Di Resta reprezentującym barwy United Autosports. Na podium stanął ARC Bratislava z Konopką-Kang-Burke. Panis-Barthez Competition poniosła porażkę, tracąc 8 sekund do pierwszej trójki z Matthieu Lahaye i François Heriau.

I odwrotnie, Spirit of Race miał większe trudności. West-Ledogar-Derani musiał zadowolić się 6. miejscem za drugim LMP2 z United Autosports powierzonym Cosmo-Byrme-Yoluc.

United Autosports o włos od zwycięstwa w LMP3, a Bell-van Berlo-England zwyciężył o 3 sekundy nad Inter Europol Competition Ligier JS P3 Śmiechowskiego-Hippe.

W GT zwycięstwo przypadło Ferrari 488 GT3 Car Guy z Kimura-Cozzolino-Calado zwycięża z przewagą okrążenia nad włoskim modelem Spirit of Race Piera Guidi-Negri-Piovanettiego.

Zapoznaj się z relacją z 4-godzinnego wyścigu Fuji w numerze 2195 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.