4H Abu Zabi – H+1: Czerwona flaga po wypadku pomiędzy Protonem nr 55 a Porsche nr 8

Pierwsza godzina 4H w Abu Zabi była, podobnie jak dzień wcześniej, pełna wydarzeń – wywieszono czerwoną flagę po gwałtownej kolizji pomiędzy zawodami Proton Competition nr 55 a Porsche EBM nr 8.

opublikowany 11/02/2024 à 14:00

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

4H Abu Zabi – H+1: Czerwona flaga po wypadku pomiędzy Protonem nr 55 a Porsche nr 8

© Azjatycka seria Le Mans

Jest oczywiste, że tor Yas Marina zapewnia w tym sezonie bardzo ożywione wyścigi w Azji Le Mans Seria! Podobnie jak wyścig 1, wygrany przez Crowdstrike Racing przez APR w sobotępoczątek drugiego wyścigu 2H Abu Dhabi był spektakularny w każdym tego słowa znaczeniu. I to właśnie zwycięski samochód dzień wcześniej doznał pierwszego zdarzenia tego dnia.

Wyścigi Crowdstrike nr 4 prowadzone przez APR George’a Kurtza, umieszczone w drugim zakręcie z zawodami Proton nr 2 (następnie ukarane przejazdem za ten incydent), zetknęły się z AF Corse nr 55 François Perrodo, wysyłając dwa Oreki wirują! Francuz, ofiara przebicia, uszkodził całą lewą tylną część swojego prototypu.

W zamieszaniu po tym zderzeniu na przodzie peletonu Ligier nr 58 ekipy GG Classic Cars został uderzony od tyłu i odebrał Mercedes – Getspeed nr 9 w drifcie, podczas gdy COOL Racing nr 47 stracił tylne skrzydło. Stewardzi byli oczywiście zmuszeni wypuścić samochód bezpieczeństwa już po kilku sekundach wyścigu...

Po ponownym uruchomieniu zespół 99 Racing utrzymał przewagę wynikającą z pole position... tylko przez jedno okrążenie, po czym zjechał do boksów, aby zastosować się do kary za zatrzymanie się i ruszanie nałożonej po wypadku w ramach samochodu bezpieczeństwa podczas pierwszego sobotniego wyścigu. Kontrolę nad wydarzeniem przejął zespół nr 1 TF Sport Saliha Yoluca. Wyścig, który wydawał się tracić na intensywności... przed wielką kolizją pomiędzy Proton Competition nr 90 Paula-Loupa Chatina i Porsche EBM nr 55 Setiawana Santoso na zakręcie 8. po raz kolejny zakłócił przebieg tych 11 godzin . 'Abu Dabi.

Francuski kierowca, myśląc, że drzwi otworzył Indonezyjczyk, zanurkował do wnętrza zakrętu 11, zanim kierowca Porsche spadł z powrotem na linę i z dużą prędkością uderzył w Oreca 07. Jeśli oba samochody ukończyły wyścig w Tec Pro, oba Kierowcy wyszli z wypadku bez szwanku, choć wstrząśnięci wypadkiem. Komisarze nie mieli innego wyjścia, jak tylko podnieść czerwoną flagę, aby naprawić szkody.

Dlatego ranking nie jest reprezentatywny dla dynamiki wyścigu godzinę po starcie. Jeśli Algarve Pro Racing nr 25 prowadzi pod względem punktacji, ten ostatni jeszcze się nie zatrzymał, a kontrola nad wyścigiem praktycznie powraca do TF Sport nr 90. COOL Racing prowadził w LMcP3 z Ligierem #17 Alexandra Bukhantsova, podczas gdy PureRxcing #91 właśnie objął prowadzenie w GT dzięki Alexandrowi Malykhinowi.

LM P2

LM P3

GT

CZYTAJ TAKŻE > Śledź na żywo na żywo pierwszy wyścig wyścigu 2H Abu Dhabi

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz