4H Abu Dhabi – Zwycięstwo dla Algarve Pro Racing, tytuł dla Crowdstrike Racing od APR!

Pełny sukces Algarve Pro Racing podczas 4. godziny w Abu Zabi: portugalska drużyna wygrała ostatni wyścig sezonu na Oreca nr 25, a Oreca nr 4 – Crowdstrike Racing by APR zdobywa tytuł LM P2 oraz tytuł zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans!

opublikowany 11/02/2024 à 17:03

Doriana Grangiera

© Azjatycka seria Le Mans

• Niedziela z portugalskim akcentem na torze Yas Marina! Drugi wyścig 4H Abu Dhabi, będący ostatnią rundą sezonu ALMS 2024, wygrał Oreca 07 z numerem 25 z zespołu Algarve Pro Racing.
  • Trio McMurry – Tomlinson – Sowery zwyciężyło dzięki idealnemu wyczuciu czasu z… czerwoną flagą wywieszoną po godzinie wyścigu po wypadku pomiędzy zawodami Proton nr 55 a Porsche EBM nr 8. Pierwsza zmiana kierowcy nastąpiła w momencie, gdy trzeba było przerwać wyścig, co uczyniło APR jedynym zespołem, który zmienił kierowcę w momencie wznowienia wyścigu. Ta wymarzona sytuacja pozwoliła im utrzymać się w czołówce kategorii LM P2 z dużą przewagą, którą utrzymali przez całe dwie ostatnie godziny nieprzerwanego wyścigu.
  • Podium 4H z Abu Zabi uzupełniają Oreca nr 24 z Nielsen Racing i Oreca nr 22 z zespołu Proton Competition. Siódmy na mecie Oreca nr 4 z zespołu Crowdstrike Racing, zwycięzca dzień wcześniej i prowadzący mistrzostwa ALMS na początku tej rundy finałowej, zdobył tytuł w kategorii LM P2 dzięki nowemu, słabemu występowi 99 Racing . Tytuł ten stanowi dla portugalskiej drużyny nowe zaproszenie 24 godziny Le Mans 2024 w klasie LM P2.
  • Jeśli Bretton Racing zwyciężył w kategorii LM P3, to COOL Racing po emocjonującym finale zdobyło tytuł w kategorii LM P3. Druga na mecie wyścigu szwajcarska drużyna pokonała swojego głównego przeciwnika CD Sport w szczególności dzięki a przejazd doznał Ligier nr 2 w ciągu ostatniego półgodziny wyścigu.
  • Jedyne Lamborghini zgłoszone do ALMS, numer 19 zespołu Leipert Motorsport, zwyciężyło w ostatniej rundzie sezonu przed Mercedes-AMG Triple Eight nr 88 i Porsche PureRxcing n°91, który dzięki temu podium zdobywa tytuł w kategorii GT. Litewski zespół zdobywa także nowe zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans 2024 w klasie LMGT3.