4H Abu Zabi – H+3: Algarve Pro Racing na prowadzeniu, pełne napięcie w walce o tytuł

Dzięki czerwonej fladze Algarve Pro Racing nr 25 prowadzi w 4H w Abu Zabi z wygodną przewagą nad DKR Engineering nr 3 na godzinę przed metą. W peletonie nadal walczą o tytuł LM P2.

opublikowany 11/02/2024 à 15:59

Doriana Grangiera

0 Zobacz komentarze)

4H Abu Zabi – H+3: Algarve Pro Racing na prowadzeniu, pełne napięcie w walce o tytuł

© Algarve Pro Racing

Jeśli ten weekend nie był wystarczająco szalony na ostatnie spotkanie sezonu ALMS, na tor Yas Marina spadł deszcz! Lekki deszcz, ale na tyle rzadki, że można go odnotować w Abu Zabi. Gdy w Emiratach zapadła noc, na prowadzeniu nadal znajdowała się Oreca 07 z numerem 25 należąca do zespołu Algarve Pro Racing.

Portugalska drużyna skorzystała na przerwie w wyścigu – w związku ze zmianą kierowcy dokonaną tuż przed wywieszeniem czerwonej flagi – aby wyjść na prowadzenie i objąć dużą przewagę nad resztą pola LM P2, gdzie wszystkie zespoły musiały jeszcze zmienić swoje kierowcy. APR prowadzi z dobrą minutą przed #3 DKR Engineering i #22 Proton Competition, które pokonały Duqueine'a #30 prowadzonego przez Carla Bennetta.

Dwóch głównych bohaterów tytułu LM P2, czyli Crowdstrike Racing od APR i 99 Racing, utknęło w korku, zajmując odpowiednio 5. i 11. miejsce. Tym samym tytuł jest coraz bliżej dla czwartej drużyny prowadzonej przez trio Kurtz – Braun – Jakobsen!

W LM P3 zwycięstwo zespołu Bretton Racing z numerem 23 jest coraz bliżej, który ma o jedno okrążenie przewagę nad najbliższym rywalem, CD Sport z numerem 2. W kategorii GT Lamborghini nr 19 z zespołu Leipert Motorsport prowadzi przed AF Corse z numerem 82. W obecnym stanie rzeczy zespół PureRxcing – obecnie piąty – otrzyma tytuł w tej kategorii.

LM P2

LM P3

GT

Pełny i aktualny ranking 4H Abu Dhabi można znaleźć TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE > Śledź na żywo na żywo pierwszy wyścig wyścigu 2H Abu Dhabi

Doriana Grangiera

Młody dziennikarz tęskniący za sportem motorowym z przeszłości. Wychowany na wyczynach Sébastiena Loeba i Fernando Alonso.

0 Zobacz komentarze)

Kontynuuj czytanie na te tematy:

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz