Asian Le Mans Series – zwycięstwo i tytuł Jackie Chana DC Racing na torze Sepang

Jackie Chan DC Racing odniósł zwycięstwo i tytuł w finale Asian Le Mans Series odbywającym się na torze Sepang. Tematem ponownie zdominowała Oreca 05 Laurenta-Richelmi-Neweya.

opublikowany 04/02/2018 à 11:21

Jackie Chan DC Racing Oreca 05 z numerem 8 po raz kolejny zdominował azjatycki peleton Le Mans Seria poprzez zwycięstwo w finale na torze Kuala Lumpur w Sepang (Malezja). Trzecim sukcesem w czterech konkurencjach Thomas Laurent, Stéphane Richelmi i Harrison Newey zdobyli tytuł najwyższej kategorii dyscypliny.

Chińska ekipa zarządzana przez Jota Sport mogła liczyć na dublet, ale druga Oreca 05 prowadzona przez Jazemana Jaafara, Weirona Tana i Afiqa Ikhwana Yazida spadła na dziesiątą pozycję po problemie mechanicznym, który pojawił się w boksach pod koniec wyścigu.

Zespół BBT skorzystał z okazji i zajął drugie miejsce z Ligierem JS P2 Luisa Felipe Deraniego, Anthony'ego Liu i Davide Rizzo, pokonując Eurasia Motorsport Ligier JS P2 powierzonego pole position Nabilowi ​​Jeffru, Marco Asmerowi i Jake'owi Parsonsowi.

Jackie Chan DC Racing otrzymuje aż dwa zaproszenia na 24-godzinny wyścig Le Mans, ponieważ konstrukcja w imieniu azjatyckiej gwiazdy zdobyła także koronę LMP3 wraz z Ligierem JS P3 nowych mistrzów Guya Cosmo i Patricka Byrne’a, którym towarzyszyli Gabriela Aubry’ego. Zespół szczególnie skorzystał na jednominutowym zatrzymaniu i ruszaniu KCMG LMP3 prowadzonego przez Josha Burdona, Louisa Prette i Nerica Wei, który musiał zadowolić się drugim miejscem. Zawodnicy Hanss Lin i Shaun Thong z nr 11 Taiwan Beer GH Motorsport uplasowali się na podium w tej kategorii.

To Fist Team AAI, dzięki BMW M6 GT3 w składzie Junsan Chen, Jesse Krohn i Markus Palttala, zdobyło laury w kategorii GT, odnosząc trzeci sukces w sezonie. Zespół otrzymuje także dwa zaproszenia na kolejną edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z finału Asian Le Mans Series na torze Sepang w numerze 2151 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.