Finał: zwycięża Jota Sport, mistrz G-Drive

Załoga Oreca z Jota Sport wygrała finał azjatyckiej serii Le Mans w Abu Zabi, ale tytuł zdobyła drużyna G-Drive Racing, a w GT zwyciężyło Ferrari z Kessel Racing. Herberth Motorsport jest mistrzem.

opublikowany 20/02/2021 à 17:23

Tulisa

Papierowy faworyt z trzygwiazdkową załogą Jota Sport w końcu spełnił oczekiwania w Abu Zabi, gdzie wygrał oba wyścigi. W niedzielę podczas finału załoga Oreca nr 28 Seana Gelaela i Toma Blomqvista stoczyła zaciętą walkę z samochodem nr 25 G-Drive Racing w rękach Johna Falba, Franco Colapinto i Rui Pinto de Andrade przez cztery godziny. wyścigów. Pomimo kolizji Seana Gelaela, która spowodowała chwilową utratę prowadzenia, Jota zdołała zwyciężyć z przewagą niespełna sekundy.

Ale to G-Drive zdobywa tytuł i zaproszenie na 24 godziny Le Mans.

W LMP3 drużyna United Autosports strzeliła hat-tricka, a Ligier nr 23 Manuela Maldonado, Rory Penttinen i Wayne Boyd wygrali wyścig, a także mistrzostwo i zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans.

W GT firma GPX Racing spisała się dobrze, zdobywając zaproszenie na 24-godzinny wyścig Le Mans przed finałem. Ekipa Emiratów miała w niedzielę problemy i nie była w stanie grać czołowych ról. Zwycięstwo trafia do Ferrari n057 Kessel Racing w rękach Takeshi Kimura, Come Ledogar i Mikkel Jensena, którzy uratowali honor Ferrari. Pięć z nich brało udział w kolizji i musiało się wycofać.

Derrière, la bataille pour le podium a été exceptionnelle. Dans les dix dernières minutes, la Porsche d’Heberth Motorsport occupait d’abord la deuxième position, mais s’est fait passer par la McLaren Inception Racing prowadzonej przez Brendana Iribe, Ollie Millroya, Bena Barnicoata oraz Rinaldi Racing Ferrari z numerem 55 w rękach Rino Mastronardi, Davida Perela i Davide Rigona, aby zakończyć wyścig na czwartym miejscu.

Pomimo tego końcowego rozczarowania niemiecki zespół zdobył tytuł GT, tuż przed GPX Racing. Obydwa zespoły mają swój bilet na 24-godzinny wyścig Le Mans, podobnie jak trzeci w mistrzostwach Rinaldi Racing i czwarty Inception Racing.