Jota dominuje w G-Drive, GPX przed Herberthem w GT

Pod wodzą Seana Gelaela Jota Sport odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, podczas gdy GPX Racing kontynuowało wyścig.

opublikowany 19/02/2021 à 17:15

Gonzalo Forbes

Zwycięski podczas dwóch rund w Dubaju w zeszłym tygodniu, Aurus nr 01 26 z G-Drive Racing przegrał w piątek po raz pierwszy w tym sezonie.

Na torze Yas Marina w Abu Zabi zawodnik z numerem 26 zadowolił się drugim miejscem w pierwszym wyścigu weekendu. Na mecie została pokonana przez Oreca 07 z numerem 28 Jota Sport.

Startując z piątej pozycji na starcie w ten piątek, numer 28 (Sean Gelael-Tom Blomqvist) miał bardzo dobry wyścig, zdeklasowując dwa samochody G-Drive Racing, a także Oreca 07 z numerem 5 (Phoenix Racing) i No. 64 (Zespół wyścigowy Indie).

Na mecie zwyciężył, mając przewagę okrążenia nad samochodem z numerem 26 i innym samochodem G-Drive Racing prowadzonym przez Franco Colapinto.

W LMP3 firma Nielsen Racing osiągnęła niezły dublet, wygrywając w kategorii dla Ligiera JS P320 z numerem 9, przed swoim siostrą, numerem 8. Ostatecznie wyprzedzili trzeciego zawodnika United Autosports, który do lidera tracił ponad 3 sekund.

En GT, GPX Racing a enchaîné. Sur la plus haute marche du podium de la deuxième course de la saison dimanche dernier, la Porsche 911 GT3 R N°40 (Julien Andlauer, Axcil Jefferies et Alain Ferté) a décroché sa deuxième victoire de la saison.

Zawodnik z numerem 40 przekroczył linię mety ze stratą prawie 23 sekund do Herberth Motorsport 911 GT3 RN nr 99. Tam Ferrari Podium w kategorii GT stanęło na podium 488 GT3 nr 60 firmy Formula Racing.

Do zobaczenia w tę sobotę o 13:10 na ostatnim rozpoczęciu sezonu i nowym 4-godzinnym wyścigu, który będzie można śledzić na AUTOhebdo.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.