Loeb już nie ma szans na zwycięstwo w Rallye du Maroc

Sébastien Loeb wypada już z wyścigu o zwycięstwo w Rajdzie Maroc z powodu problemu mechanicznego w swoim Peugeot 2008 DKR2015+, który wystąpił na pierwszym etapie wygranym przez Yazeeda Al-Rajhi.

opublikowany 05/10/2015 à 17:51

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

Loeb już nie ma szans na zwycięstwo w Rallye du Maroc

Le Rajd samochodowy Maroko zaczęło źle Peugeot pierwszym etapem będzie pętla Zagora o długości 339 km. Największą ofiarą tego początku tej próby jest Sébastien Loeb który debiutuje w zawodach wersją DKR2015+ modelu 2008 w celu przygotowań do Dakaru 2016.

Dziewięciokrotny mistrz świata WRC był jednym z najlepszych, zanim napotkał problem z turbosprężarką, który zmusił go do zatrzymania się zaledwie 35 km przed metą. Francuz został pod koniec dnia odholowany przez zawodnika i dobiegł do mety z ponad trzygodzinnym opóźnieniem (wywiad wideo).

Za kierownicą nowiutkiego DK2008 16 (patrz: AUTOhebdo nr 2030), Carlos Sainz również napotkał problemy. Zajmując tymczasowe pierwsze miejsce, Hiszpan stracił około czterech minut po przebiciu opony i ostatecznie ustanowił czwarty czas, dwie minuty za zera uzyskaną przez Yazeed Al-Radżhi (Toyota Zajeździć).

Saudyjczyk, który otworzy drogę na drugim etapie zawodów we wtorek, 6 października, miał 17 sekund przewagi nad Toyotą z Władimir Wasiljew i 1:38 Mini X-Raid of Nassera Al-Attiyaha, à Quant mikko hirvonen (Mini X-Raid) Fin uzyskał 12. najszybszy czas, tracąc do lidera prawie 17 minut.

Wyniki pierwszego etapu

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz