Dreux: Zwycięzca Belevskiy, tytuł Jeanney

Yuri Belevskiy drugiego dnia bezkompromisowo zwyciężył w ostatniej rundzie Mistrzostw Francji.

opublikowany 15/10/2023 à 18:22

Emmanuela Nauda

Zwycięzca dwóch ostatnich rund kwalifikacyjnych i półfinału Jurij Belewski (Audi S1 ​​​​RX) wykorzystał swoje pole position w finale, aby wspiąć się na najwyższy stopień podium w klasyfikacji generalnej Rallycross z Dreux. Obecny na tym ostatnim spotkaniu w roku Julien Fébreau (208 RX) zajął drugie miejsce przed Patricem O'Donovanem (208 RX) i został jedynym francuskim przedstawicielem w pierwszej trójce supersamochodów.

Pewny tytułu mistrza Francji na koniec faz kwalifikacyjnych, Davy Jeanney (i20 RX) zdobył swój drugi tytuł w najwyższej kategorii dyscypliny.

Davy Jeanney nowym mistrzem Francji w supersamochodach w rallycrossie ©Pierre Simenel/Rallycross France

Nils Voland (Audi A1) wygrał Super1600 przed Tomem le Jossecem (Clio 5). Po trzecie Julien Meunier (Fabia) mógł w pełni cieszyć się tytułem Championa Francji.

W finale juniorów zwyciężył Valentin Lumet (Clio Rally5 RX). Drugi przed Gautierem Sarah (Clio Rally5 RX) Marceau Launay (Clio Rally5 RX) został nowym mistrzem Francji juniorów.

Na swoim własnym boisku Mélanie Lefrançois (Twingo RX) zdobyła tytuł w kategorii kobiet i w pełni cieszyła się z trzeciego miejsca w finale za Axelle Corolleur (Twingo RX) i Chanel Launay (Twingo RX), które odniosły swój czwarty sukces w sezonie.

Nicolas Beauclé (Mercedes Klasa A) najlepiej zakończyła sezon tytułem w Dywizji 3 i zwycięstwem w finale przed Emmanuelem Danveau (Polo) i Davidem Durandem (Fabia).

Po zaciętej walce przez cały sezon Tom Daunat (206+) wygrał finał D4 i został nowym zwycięzcą 4. ligi Coupe de France. Tony Bardeau (Civic) i Xavier Allereau (208) stanęli na podium ostatniego finału pora roku.