Portimão – Wyścig 2: Nico Mueller potwierdza swoje pole position, Sébastien Loeb 18.

Nico Mueller powrócił do sukcesów w DTM, wygrywając drugi wyścig w Portimão. Sébastien Loeb zajął 2. miejsce.

opublikowany 01/05/2022 à 14:31

Walenty GLO

Nico Mueller wygrał drugi wyścig weekendu w Portimão (Zdjęcie: Audi)

Start do drugiego wyścigu weekendu przebiegł pomyślnie dla Nico Muellera. Szwajcar z Audi utrzymał prowadzenie w wyścigu przed Mirko Bortolottim (Lamborghini) i Felipe Fragą (Ferrari). Już na pierwszym zakręcie doszło do potrójnej kolizji tyłu peletonu, w której brał udział Mikaël Grenier (Mercedes) i Nicki Thiim (Lamborghini), a Sébastien Loeb (Ferrari), które utknęło na starcie, awansowało z 27. na 21. miejsce. Jego brazylijski kolega z drużyny zaatakował Bortolottiego i zajął drugie miejsce. Pilot czerwony Byk s’engouffrait dans la voie des stands dès son ouverture. Une stratégie couverte dès le tour suivant par le leader, laissant la tête à Bortolotti. L’Italien pitait à son tour et Laurens Vanthoor (Porsche) héritait de la tête.

Podobnie jak dzień wcześniej, Sébastien Loeb opóźnił swój przystanek, a jego niecodzienna strategia pozwoliła mu przez pewien czas zająć drugie miejsce w imprezie, za Davidem Schumacher (Mercedes), nowy lider po zatrzymaniu się w Vanthoor. Wyprzedzony przez Greniera dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata zobaczył, jak zbliżają się do niego wirtualny lider Nico Mueller i jego kolega z zespołu Felipe Fraga. Francuz w końcu zjechał do pit stopu na niecałe 17 minut przed czasem. Polak odzyskał pozycję po Grenierze, a szwajcarski kierowca zwiększył przewagę nad Fragą i bez przeszkód zwyciężył. Wicemistrz w 2020 roku Mueller wygrał swoje pierwsze zwycięstwo od czasów Hockenheim w tym samym roku. Wyprzedził Fragę i Bortolottiego. Sébasien Loeb zajął 18. miejsce. Dwukrotnie trzeci Mirko Bortolotti opuszcza Portugalię z prowadzeniem w mistrzostwach.