Mirage Racing i AKKA-ASP na pole position w Albi

Matéo Herrero i Jim Pla ofiarowali pole position Mirage Racing i AKKA-ASP podczas sobotnich kwalifikacji w Albi. Srebrne są w tyle.

opublikowany 17/10/2020 à 10:46

Tulisa

Zdecydowanie dotrzymuje zaproszenia. PrzyzwyczajonyAlpine Pucharu Europy, Matéo Herrero będzie w ten weekend niezależnym zawodnikiem FFSA GT w kategorii gości. Już na prowadzeniu podczas wolnych treningów zdobył pole position w pierwszym wyścigu zAlpine nr 22 Mirage Racing.

Samochód również wydaje się bardzo mocny w ten weekend, ponieważ marka Dieppe umieściła sześć samochodów w pierwszej siódemce. Herrero pokonał Roberta Consaniego, kierowcę Silver SpeedCar i Christophera Campbella, najlepszego Pro-Ama w CMR. Tylko nie Alpine unosić się, Mercedes AKKA-ASP nr 88 zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie srebro dzięki Thomasowi Drouetowi.

Wśród głównych bohaterów mistrzostw w kolorze srebrnym, Espace Bienvenue BMW zajmuje w sumie dziewiąte miejsce w rękach Ricardo Van der Ende, a lider CD Sport na piętnastym miejscu z Fabienem Lavergne.

W Pro-Am dwaj pierwsi w mistrzostwach podążają za sobą. Fabien Michal w Audi nr 42 Saintéloc zajął dziesiątą pozycję, tuż przed Nicolasem GomaremAston Martin z wydarzeń AGS.

W Am Pascal Huteau zdominował debaty na temat Audi Full Motorsport.

Należy pamiętać, że podczas sesji, w której zespoły Pro-AM zdecydowały się wysłać na tor swojego amatorskiego kierowcę, Srebrni, co dziwne, nie objęli prowadzenia.

Potwierdzili tę sytuację w drugiej sesji, gdyż pierwszy reprezentant Benjamin Lariche dojechał za kierownicą dopiero na 10. pozycjiAlpine SpeedCar. W tej kategorii wyprzedził Paula Petita, który zajął w sumie 14. miejsce w Mercedesie nr 88 AKKA-ASP i Benjamina Lessennesa w Espace Bienvenue BMW. Lider mistrzostw CD Sport z Edouardem Cauhaupé zajmuje dopiero 23. miejsce.

Polak do mercedesa nr 87 AKKA-ASP Jima Pla wyprzedził Audi Saintéloc nr 1 Simona Gacheta o 22 tysięcznych. Drugi samochód zespołu Saint-Etienne, Adrien Tambay nr 890, zajął trzecie miejsce. Niezłe posunięcie Erwana Basstarda, ponieważ amator plasuje ANS Motorsport Ginetta na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Spośród wielkich nazwisk w mistrzostwach Mike Parisy przeprowadził najlepszą operację w AGS Events Aston Martin, o dwa miejsca lepiej niż Audi Saintéloc Grégory'ego Guilverta.