Paul-Ricard – Wyścig 2: Cheli i Joulié ostatni zwycięzcy sezonu i tytuł srebrny

Dzięki drugiemu zwycięstwu w dwóch wyścigach w Le Castellet Enzo Joulié i Étienne Cheli zdobyli tytuł w kategorii srebrnej w FFSA GT wraz z zespołem Matmut Evolution. Éric Trémoulet i Olivier Jouffret koronowani w Pro Am.

opublikowany 08/10/2023 à 17:24

Doriana Grangiera

© Marc de Mattia / DPPI

• Dni koronacyjne w Castellet! Na ostatni wyścig sezonu w FFSA GT na torze Paul-Ricard zwycięstwo w drugim wyścigu wygrał duet Enzo Joulié – Étienne Cheli. Obaj kierowcy Toyota Numer 36 był hitem w ten weekend w Var, odnosząc dwa zwycięstwa w dwóch wyścigach i zdobył tytuł w kategorii Srebro!
  • Startując z pole position, Toyota Matmut Evolution nigdy nie traciła kontroli nad wyścigiem, z wyjątkiem pit stopów. Étienne Cheli pierwszy wiedział, jak się oprzeć Alpine nr 110 na początku, zanim Enzo Joulié uciekł przedAlpine #36 Nelsona Panciatici w drugiej części wyścigu.
  • Zajmujące 5. miejsce BMW nr 17 L'Espace Bienvenue nie obroniło swoich szans. Benjamin Lessennes i Ricardo van der Ende musieli zająć drugie miejsce, jeśli chcieli zdobyć tytuł.
  • W tę niedzielę kolejna utytułowana załoga, czyli Mercedes nr 64 w składzie Éric Trémoulet i Olivier Jouffret, którzy dzięki drugiemu miejscu w klasie (w sumie szóstemu) oraz nieszczęściom rywali Christophera Hamona i Grégory'ego Guilverta zdobyli koronę w kategorii Pro Am.
  • Duet jadący Audi nr 42 zespołu Saintéloc miał jeszcze szansę na koronę, ale fatalny początek wyścigu – kolizja zAlpine Nr 11 Corentina Tierce’a, 10 sekund kary, a potem przebicie opony – szybko położyły kres nadziejom na tytuł.
  • W kategorii Am – takAlpine nr 55 Laurenta Hurgona i Alaina Ferté, który zwyciężył przedAston Martin nr 74 zespołu Racing Spirit of Léman.