F3-C3: Charles Leclerc już zwycięzcą na Silverstone

Charles Leclerc zwyciężył w swoim pierwszym spotkaniu w Mistrzostwach Europy F3. Monako wyprzedził Antonio Giovinazziego w trzecim wyścigu na Silverstone.

opublikowany 12/04/2015 à 11:48

Charles Leclerc (Van Amersfoort Racing) wygrał wyścig 3 F3 Mistrzostwa Europy na Silverstone od pierwszego spotkania w tej dyscyplinie. Monako, który marzy o podążaniu śladami Max Verstappen oparł się presji Antonio Giovinazziego (Jagonya Ayam i Carlin) podczas 18 okrążeń po starcie z pole position. Trzy podium Włocha pozwoliło mu wrócić na szczyt mistrzostw.

Jake Dennis (Prema Powerteam) uzupełnia podium po dobrym powrocie z 7. pozycji na starcie. Brytyjczyk skorzystał z samochodu bezpieczeństwa i zyskał przewagę nad Gustavo Menezesem (Jagonya Ayam z Carlin) i Georgem Russellem (Carlin).

Alex Albon daje Signature 6. miejsce, a jego kolega z drużyny Dorian Boccolacci uplasował się na 17. miejscu. Brandon Maïsano (Prema Powerteam) uplasował się na 8. miejscu pomiędzy Markusem Pommerem (Motopark) a Callumem Ilottem, mieszkańcem czerwony Byk Zespół Juniorów.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Mistrzostw Europy F3 na torze Silverstone w wydaniu AUTOhebdo z 2007 roku, dostępną od poniedziałkowego wieczoru w wersji cyfrowej na wszystkich platformach oraz od środy w kioskach.