F3 – C3: Günther wygrywa ostatni wyścig sezonu

Maximilian Günther (Prema) wygrał ostatni wyścig europejskiego sezonu F3 2017 na torze Hockenheim.

opublikowany 15/10/2017 à 12:05

Jeremy’ego Satisa

Startując z pole position, Maksymilian Günther (Prema Powerteam) wykorzystał trudności Calluma Ilotta (Prema Powerteam) i objął prowadzenie przed Joelem Erikssonem (Motopark). Lando Norris (Carlin), słabo wykwalifikowany, udaje się awansować do 5e miejsce z pierwszej rundy. Po pokonaniu swojego rodaka Jake’a Hughesa (Hitech GP) przez około dziesięć okrążeń, udało mu się zyskać przewagę przez 4e Zamiast.

Wyścig został przerwany przez żółty pełny tor po tym, jak Ferdinand Habsbourg (Carlin) wypadł z toru. Przy zielonej fladze obaj przywódcy już wystartowali i Guan Yu Zhou (Prema Powerteam) nie dotrzymuje kroku, dopóki nie zostanie złapany przez Norrisa, ale bez wyprzedzenia.

To zwycięstwo Maksymiliana Günthera nie pozwala jednak na odzyskanie 2e miejsce w mistrzostwach, które musi oddać Joelowi Erikssonowi, autorowi bardzo dobrego zakończenia sezonu. Guan Yu Zhou zajął 3e wyścigu przed Norrisem, który przypieczętował tytuł debiutanta, Ilottem i Hughesem. Pedro Piquet (VAR) zajmuje 7e przed Nikita Mazepin (Hitech GP). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Joey Mawson (VAR) i David Beckmann (Motopark).