F3 – Lance Stroll zdobywa tytuł na torze Imola

Lance Stroll zdobył tytuł Mistrza Europy F3 na torze Imola po kolejnym sukcesie w drugim wyścigu.

opublikowany 02/10/2016 à 12:24

Lance Stroll (Prema Powerteam) zastępuje Felixa Rosenqvista, stając się nowym mistrzem F3 Mistrzostwa Europy cztery wyścigi od końca sezonu. Kanadyjczyk przekształcił swoje 12. pole position w sezonie w 11. zwycięstwo na koniec drugiego wyścigu na torze Imola (Włochy) pomimo zdarzenia naznaczonego trzema neutralizacjami, po tym, jak odwołano jego najlepsze okrążenie w kwalifikacjach.

Pierwszy samochód bezpieczeństwa pojawił się po wyjeździe z toru Calluma Ilotta (Va, Amersfoort Racing) na drugim okrążeniu, natomiast drugi był skutkiem wypadku Maximiliana Günthera (Prema Powerteam), głównego rywala pretendenta w miejsce Williams. To ostatnie wynika z odejścia Davida Beckmanna (Mücke Motorsport).

Drugie miejsce zajął Joel Eriksson (Motopark), tracąc nieco ponad sekundę do nowicjusza. George Russell (HitechGP) stanął na podium przed Ralfem Aronem (Prema Powerteam) i Guanyu-Zhou (Motopark). Anthoine Hubert (Van Amersfoort Racing) znalazł się tuż poza pierwszą piątką. Sergio Sette Camara (Motopark) po przekroczeniu szerokości dojechał dopiero na 15. miejscu.