Rajd – Cuoq, zwycięstwo i tytuł w Cardabelles

Jean-Marie Cuoq zdobywa swój szósty tytuł w Mistrzostwach Francji w Rajdach Terenowych, wygrywając po raz siódmy w Cardabelles.

opublikowany 12/10/2014 à 18:37

Pomimo swojej pozycji otwierającej, Jean-Marie Cuoq (Citroën C4 WRC) był lepszy od pozostałych na 31. miejscu Rajd samochodowy Kraina Cardabellów. Zwycięzca zwyciężył z ponad minutową przewagą nad Lionelem Baudem (Ford Fiesta WRC), który nie mógł zrobić nic, aby przedłużyć termin. „Jestem szczęśliwy, że zdobyłem tytuł przed ostatnią imprezą. W Vaucluse (16 listopada) będziemy mogli pojechać bez presji, po prostu dla zabawy. Czy w przyszłym roku jest duża szansa, że ​​ponownie wystąpię w tych Mistrzostwach? »

Podium uzupełnia Skoda Fabia S2000 Matthieu Margaillana, która ostatecznie uzyskała przewagę nad spowolnioną przez problemy ze skrzynią biegów Xsarą WRC Serge'a Gillouina. Cyrille Féraud (Mitsubishi Lancer WRC) zamyka pierwszą piątkę, ale to Gilles Ségales (Lancer Evo IX) zajmuje szóste miejsce po odpadnięciu Jean-Marca Falco (Evo IX).

Frédéric Hauswald odniósł zwycięstwo w Citroën Racing Trophy oraz w klasie 2WD, mając około dziesięć sekund przewagi nad Cédrikiem Robertem. Cyril Audirac wygrał Rajdowy Puchar 208 pięć sekund przed Diogo Gago.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallye Terre des Cardaballes w numerze 1982 AUTOhebdo, dostępną od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.