Rajd – Śmierć Fryderyka Comte’a

Kierowca Haute-Savoie, Frédéric Comte, zginął w piątek w wypadku podczas drugiego odcinka specjalnego rajdu Mont-Blanc – Morzine.

opublikowany 04/09/2015 à 15:19

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rajd – Śmierć Fryderyka Comte’a

Piąta runda Rajdowych Mistrzostw Francji 2015 została w piątek opłakiwana przez śmiertelny wypadek, którego doznał kierowca z Górnej Sabaudii, Frédéric Comte.

Po trzecim występie w SS1 Citroën Xsara nr 5 wypadł z drogi w drugim odcinku specjalnym imprezy, uderzył w rów, a jego kierowca zginął na miejscu. Jego drugi pilot i towarzyszka Angélique Comte została ewakuowana do szpitala w Thonon (Górna Sabaudia).

Frédéric Comte, stały prezenter na Mont-Blanc, stworzył własną strukturę AFC Racing z siedzibą w Allinges w Górnej Sabaudii. W tej imprezie zgłosił także kilka samochodów. „Cały zespół organizacji Rajd samochodowy Mont-Blanc Morzine i Francuska Federacja Sportów Samochodowych łączą się w bólu rodziny. » – wskazała FFSA w komunikacie prasowym opublikowanym na początku popołudnia.

Pojawiło się już wiele hołdów, czy to w samochodach, czy w sieciach społecznościowych, takich jakEryk KamiliLub Stéphane'a Lefebvre'a. Julien Maurin, ówczesny przywódca wiecu, zdecydował się nie wychodzić.

Cała redakcja AUTOhebdo składa najszczersze kondolencje rodzinie Fryderyka Comte’a.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz