Rajd Francji – Sarrazin w smutku

Stéphane Sarrazin przejął kontrolę nad Rallye du Mont-Blanc – Morzine, opłakując śmierć Frédérica Comte'a.

opublikowany 04/09/2015 à 21:42

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Rajd Francji – Sarrazin w smutku

Zawodnicy piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Francji, rywalizujący na drogach Mont-Blanc? Morzine (Górna Sabaudia) nie ma już serca do ścigania się. Tę próbę opłakiwano tragiczny wypadek Fryderyka Comte’a w drugim wydaniu specjalnym. Citroën Xsara nr 5 wypadł z drogi i pilot Haut-Savoie zmarł natychmiast. Jego towarzyszka i drugi pilot Angélique Comte została przetransportowana do szpitala w Thonon.

Na prośbę rodziny Frédérica Comte'a i jego zespołu większość zawodników (z wyjątkiem Juliena Maurina, aktualnego mistrza Francji) po tragedii ostatecznie wyjechała na dwa odcinki specjalne. Pod koniec ostatniego ES tak jest Stéphane Sarrazin (Ford Fiesta) który objął dowództwo rallye nieco ponad osiem sekund przewagi nad Lionelem Baudem (Ford Fiesta).

Trzeci z czasem 27 sekund, Jean-Marie Cuoq (Citroën C4) wyprzedza dwóch Porsche 911 GT+ autorstwa Jérôme’a Chavanne’a i Patricka Rouillarda. Pierre Roché (Ford Fiesta) wspina się na szóste miejsce, przed Peugeot 208 T16 od Yoanna Bonato, lidera kategorii R5.

Jutro, drugiego dnia, w programie sześć etapów.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz