Andreas Mikkelsen pokonuje Tänaka

Andreas Mikkelsen zwycięża w Rajdzie Polski po tym, jak na przedostatnim odcinku wykorzystał przebicie opony przez Otta Tänaka.

opublikowany 03/07/2016 à 13:09

Andreas Mikkelsen (Volkswagen) odniósł swoje drugie zwycięstwo po Katalonii w 2015 roku, wygrywając Rajd samochodowy z Polski po skorzystaniu z przebitej oponyOtt Tanak (Ford) dans la pénultième spéciale. L’Estonien n’a pu sauver qu’une deuxième place en conservant une avance de 2’’3 sur Hayden Paddon (Hyundai) qui complète de justesse le podium.

Nowozelandczyk dobiegł zaledwie osiem dziesiątych sekundy przed swoim kolegą z drużyny Thierry Neuville który wyprzedza Jari-Mattiego Latvalę (Volkswagen) o niecałe pięć sekund. Sebastian Ogier (Volkswagen) zajął szóste miejsce, tracąc do Fina niecałe siedem sekund. Trzykrotny mistrz świata, który wygrał Power Stage przed swoim fińskim kolegą z drużyny i Thierrym Neuvillem, pozostawia Polskę z 51 punktami przewagi nad zwycięzcą imprezy.

Craiga Breena (Citroën) zajął siódme miejsce po tym, jak wykorzystał błąd swojego kolegi z drużyny Stéphane’a Lefebvre’a, który złamał tylne koło w SS19, ale mimo to zdołał dojechać do mety na 12. miejscu.

Mads Ostberg (Ford) zajął ósme miejsce kilka minut przed swoim kolegą z drużyny Ériciem Camilli, który w przedostatnim odcinku specjalnym uszkodził prawe tylne koło. Teemu Suninen (Skoda Fabia R5) zamyka pierwszą dziesiątkę, wygrywając w WRC2.