Cédric Cherain na czele Rallye du Condroz

Belg Cédric Cherain przejął kontrolę nad Rallye du Condroz już na pierwszym etapie i na koniec dnia jest na prowadzeniu, przed Stéphane Lefebvre i Davidem Bonjeanem.

opublikowany 07/11/2015 à 21:14

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Cédric Cherain na czele Rallye du Condroz

Citroëny świętują na belgijskich drogach Rajd samochodowy du Condroz. Samochody marki Chevron pokazały swoją przewagę w tę sobotę, a ich głównym bohaterem był Cédric Chérain i jego DS3 WRC.

Belg, mimo problemu z listwą reflektorów, szybko wysunął się na czoło imprezy, początkowo przodem Kris Princen (Peugeot 208 T16 R5), obrońca tytułu, który dużo straci w wyniku przebicia opony w drugim podaniu w Marchin.

Wreszcie Stéphane Lefebvre (Citroën DS3 R5) który kończy pierwszy etap na drugiej pozycji, ale ze stratą ponad pół minuty do Chéraina. David Bonjean plasuje swojego Citroëna C4 WRC na trzeciej pozycji i wyprzedza Forda Fiestę R5 Xaviera Baugneta.

Zgłoszony po raz pierwszy w DS3 WRC, Yves Matton, szef Citroën Racing, awansuje na 5. miejsce. Yvana Mullera (Citroën DS3 R5) zakończył sobotni etap na ósmej pozycji ze stratą ponad czterech minut.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz