Citroën gotowy na walkę z Hyundaiem

Jednym z głównych tematów zbliżającego się Rajdu Walii Wielkiej Brytanii w najbliższy weekend będzie walka o drugie miejsce w Mistrzostwach Producentów pomiędzy Citroënem i Hyundaiem.

opublikowany 09/11/2015 à 15:01

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Citroën gotowy na walkę z Hyundaiem

Jeśli tytuł świata jest w WRC zostały już przypisane Sebastian Ogier wśród Kierowców, a Volkswagen wśród Producentówwalka o drugie miejsce w tej klasyfikacji będzie szalała na walijskich drogach Wales Rally GB w najbliższy weekend przed zakończeniem Mistrzostw Świata 2015.

Od Citroëna dzielą cztery punkty Hyundai przed tym ostatnim spotkaniem, a każdy klan naostrzył swoją broń przed pierwszymi wydarzeniami specjalnymi, które rozpoczną się w najbliższy piątek. « Możemy liczyć na doświadczenie naszego zespołu w tym konkretnym teście, komentuje Yves Matton, szef Citroën Racing. Mads Østberg i Kris Meeke mieli okazję przygotować się do finału za pomocą sesji treningowej, aby wczuć się w trudne warunki na selektywnej, śliskiej i błotnistej trasie.

Kris Meeke gra niemal u siebie, a Mads Østberg zawsze dobrze spisał się na tym boisku. Będą dążyć do przejęcia kontroli nad rywalami i utrzymania naszej przewagi w mistrzostwach. Zarządzanie sportem będzie oczywiście wymagało udoskonalenia w miarę postępu wyścigu. »

Po stronie Hyundaia na starcie staną cztery i20 WRC, ze zmianą wielkości, degradacja Belga Thierry Neuville w zespole Mobis WRT, oraz promocja Nowozelandczyka Haydena Paddona który będzie miał trudne zadanie zdobycia decydujących punktów w walce o drugie miejsce obok Hiszpana Daniego Sordo.

„To dla mnie trochę jak test w domu, w anglojęzycznym kraju, w którym mam duże doświadczenie, określa pilota Kiwi. Brałem udział w swoim pierwszym rallye WRC poza Nową Zelandią, więc dla mnie to dobre miejsce. Oczywiście teraz, gdy zdobywamy punkty dla zespołu, musimy upewnić się, że zagramy ? Oczywiście chcemy zakończyć mecz w dobrym stylu, więc będziemy cały czas atakować. »

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz