Korsyka gotowa na nową rundę

W tym tygodniu Rajdowe Mistrzostwa Świata powracają na drogi Isle of Beauty w ramach Tour de Corsica.

opublikowany 30/09/2015 à 10:07

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Korsyka gotowa na nową rundę

Dziewięć odcinków specjalnych (po trzy na etap) zaprojektowanych z myślą o przebiegu zgodnym z obowiązującymi standardami WRCi jego pętle ES wokół ośrodka nerwowego, mityczne przejścia z wydłużonymi sektorami czasowymi? Tour de Korsyki Rocznik 2015 niewątpliwie będzie wyznacznikiem tego sezonu.

Tytuł Kierowcy już przyznany Sebastian Ogier, walka powinna być zacięta pomiędzy Francuzem a jego rywalami, z których pierwszym jest Jari-Matti Latvala, najnowszy zwycięzca we Francji (na alzackich drogach). Bywalcy WRC będą również musieli uważać na luksusowych „freelancerów”, takich jak Stéphane Sarrazin, posiadacz tytułu na Korsyce (wliczającERC w 2014 r.), a nawet Bryana Bouffieradrugi w 2014 r. i zwycięzca w 2013 r., który wystartuje w Fordzie Fiestas.

„Tour de Corse jest wydarzeniem samym w sobie,
zwierza się Nicolasowi Deschaux, prezesowi FFSA. Wszystkie zespoły i wszyscy kierowcy będą chcieli pokazać, że zwycięstwo na Korsyce coś znaczy. » Na starcie wystartuje 138 załóg.

Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnym shakedownem, zorganizowanym jutro w czwartek od 8:9, przed startem pierwszego odcinka specjalnego, Plage du Liamone? Sarrola-Carcopino, piątek od 23:XNUMX Można śledzić cały test komentarz na żywo na AUTOhebdo.fr.

Znajdź naszą pełną prezentację Tour de Corse, ze szczegółami trasy i notatkami Yvesa Loubeta, a także nasz wywiad z Bernardem Darniche w numerze 2031 AUTOhebdo, już dostępny w wersji cyfrowej i w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz