Hybryda Toyoty Rally1 poddana testom w Portugalii

Japoński producent kontynuuje rozwój swojego samochodu hybrydowego z myślą o wejściu w życie nowych przepisów w 2022 roku.

opublikowany 28/05/2021 à 16:29

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Hybryda Toyoty Rally1 poddana testom w Portugalii

Toyota pracuje nad rozwojem hybrydy Yaris. ©Twitter/TGR_WRC

W przyszłym roku WRC oficjalnie wkroczy w erę hybrydową. Z tego powodu, Hyundai, M-Sport et Toyota, trzej oficjalnie zaangażowani producenci, już pracują nad swoim przyszłym samochodem spełniającym te nowe przepisy.

Na przykład Toyota rozpoczęła swój program rozwoju w Finlandii, a w tym tygodniu była obecna w Portugalii w ramach nowej serii testów.

Na portugalskiej ziemi to Juho Hänninen zasiadł za kierownicą hybrydowej wersji Yarisa i mógł przekazać zespołowi swoje wrażenia. „TO Przepisy na rok 2022 znacznie się zmieniają w porównaniu z tym, co mieliśmy w ostatnich latach, wyjaśnia Tom Fowler, dyrektor techniczny Toyoty. Najważniejsze jest wprowadzenie układu hybrydowego, który wniesie do auta dodatkową moc. Mamy też zupełnie nowe podwozie.

To ekscytujący projekt. Tak wiele się zmieniło. Musieliśmy wrócić do działu projektowego, aby praktycznie przerobić nowy samochód (...) Zebraliśmy dużo danych (podczas testów w Portugalii) które nasi inżynierowie będą studiować w naszej bazie w Finlandii, aby przygotować się do kolejnych etapów rozwoju, które będą miały miejsce w Finlandii i innych krajach Europy, aż do uzyskania homologacji samochodu pod koniec roku ".

Początek ery hybrydowej planowany jest na rok Rajd samochodowy Monte Carlo 2022.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz