Ogier: „Ten rajd był niesamowitym przeżyciem”

Francuz wyrusza w swoją pierwszą wizytę w Kenii ze zwycięstwem w bagażu.

opublikowany 27/06/2021 à 17:03

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Ogier: „Ten rajd był niesamowitym przeżyciem”

Sébastien Ogier zwyciężył w Kenii po emocjonującej końcówce rajdu. ©Pula treści Red Bulla

Skazany na otwarcie drogi w piątek, pierwszego prawdziwego dnia jazdy Rajd samochodowy z Kenii, Sebastian Ogier (Toyota) był jedynie odległym świadkiem walki o zwycięstwo.

Zdegradowanemu w sobotę do 2:29 w ciągu dnia panującemu mistrzowi świata w końcu pomogły warunki pogodowe (deszcz podczas ostatniego odcinka specjalnego dnia), ale także problemy techniczne Thierry Neuville (Hyundai) tej niedzieli.

Ten ostatni na macie po pęknięciu tylnego amortyzatora w swoim i20, Sébastien Ogier po raz pierwszy znalazł się na pozycji, która może walczyć o zwycięstwo. Zajmując drugie miejsce za swoim kolegą z drużyny Takamoto Katsutą, zawodnik z 53 zwycięstwami w końcu wykorzystał swoje doświadczenie, aby odnieść zwycięstwo w Kenii.

« Ten rajd był niesamowitym przeżyciem, smakował. Otrzymaliśmy niezwykłe wsparcie od ludzi. Dziękuję bardzo, macie piękny kraj! Rajd może być krótszy niż w przeszłości, ale nadal jest to bardzo duże wyzwanie i podobało nam się!

To dla nas wspaniałe zwycięstwo. Po naszym piątkowym problemie mieliśmy naprawdę wspaniały weekend, z dobrym tempem i świetnym samochodem ".

Jako wielki mistrz Sébastien Ogier nie zapomniał pozdrowić Takamoto Katsuty, który po raz pierwszy w swojej karierze stanął na podium. „ Chcę pogratulować Taka, wykonał świetną robotę, brawa dla niego! To świetny wynik dla zespołu! ".

Analizę Rajdu Kenii przeprowadzoną przez naszego eksperta znajdziesz w AUTOhebdo nr 2318, która będzie dostępna od poniedziałku w wersji cyfrowej oraz w środę w kioskach.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz