Ogier daje koncert w Kenii

Załoga Habów ustanowiła najlepszy czas na dystansie SS1 rozgrywanym w superspecjalnym formacie.

opublikowany 24/06/2021 à 14:21

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Ogier daje koncert w Kenii

Sébastien Ogier ustanowił najlepszy czas na SS1. ©DPPI/F. flamandzki

Początek tego Rajd samochodowy Kenii, pierwsza od 19 lat, odbyła się sprawnie w pobliżu Kasarani, niedaleko stolicy Nairobi.

W tym SS1, rozgrywanym w formie super-specjalności, tak jest Sebastian Ogier (Toyota), który wyróżnił się jako najszybszy kierowca. Siedmiokrotny mistrz świata pokonał trasę o długości 4,84 km w czasie 3'21"5.

Francuz prowadzi trio składające się w 100% z Toyoty, w skład którego wchodzą Kalle Rovanperä (+0„3) i Elfyn Evans (+0„7). Piloci Hyundai, Ott Tanak et Thierry Neuvillezajmują dwie ostatnie pozycje w Top 5.

Założona o godz M-Sport zamiast Teemu Suninena, Adriana Fourmaux można to po prostu zapewnić poprzez ograniczenie szkód. Pochodzący z Seclin niedaleko Lille zajął dyskretne 10. miejsce, 9” za swoim rodakiem.

Logicznie rzecz biorąc, Sébastien Ogier obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej po pierwszym odcinku specjalnym. Należy zauważyć, że ten SS1 nie ma wpływu na kolejność startu. Gapençais, lider mistrzostw, wyjedzie na trasę w najbliższy piątek.

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz