Ogier coraz bliżej triumfu na Sardynii

Wspomagany nieszczęściami kierowców Hyundaia, siedmiokrotny mistrz świata zrobił duży krok w kierunku zwycięstwa we Włoszech.

 

opublikowany 05/06/2021 à 19:54

Gonzalo Forbes

0 Zobacz komentarze)

Ogier coraz bliżej triumfu na Sardynii

Sébastien Ogier jest bardziej niż kiedykolwiek liderem na Sardynii. ©DPPI/N. Katiki

Jeśli istnieje stanowisko, w którym Sebastian Ogier (Toyota) nie spodziewałem się, że na koniec dnia, to rzeczywiście lider. Ale teraz sobotnie wydarzenia sprawiły, że Gapençais odzyskali kontrolę przed ostatnim dniem wyścigów.

WypadekOtt Tanak (Hyundai) na SS12 wyniósł aktualnego mistrza świata na szczyt rankingów przed pokonaniem czterech ostatnich odcinków specjalnych dnia.

Zadanie nie było łatwe. Sébastien Ogier zmierzył się z ociężałym Danim Sordo (Hyundai), który przed SS17 spadł zaledwie do 5. Poza tym w dwóch ostatnich edycjach imprezy utrzymał się głównie na dwóch zwycięstwach. Czym wywrzeć na nim presję? Daleko stąd.

Po zdobyciu szczytu swoich siedmiu tytułów mistrza świata kierowca Toyoty wyznacza tempo początkowe, zadając pierwsze zadrapanie, zanim podpisze dwa kolejne z rzędu. Znokautowany i pozostawiony w tyle o ponad 20 sekund Dani Sordo popełnił błąd na SS15 i nawet nie ukończył dnia, wykonując w ten sposób zadanie Sébastiena Ogiera, który był zadowolony, że później go utrzymał.

Nie robiąc żadnego hałasu, Habowie zajęli miejsce lidera i zaatakowali ostatniego dnia Rajd samochodowy Włoch, mając prawie 40 sekund przewagi nad swoim kolegą z drużyny Elfynem Evansem i ponad minutę straty Thierry Neuville (Hyundai).

Jeśli zwycięstwo nie jest jej jeszcze obiecane, wyciąga do niego ramiona. Jednak Sébastien Ogier nie uważa się jeszcze za zwycięzcę i wie, że przed nim cztery odcinki specjalne: „ Musimy dokończyć pracę w niedzielę! „. Scena jest gotowa.


Klasyfikacja generalna po drugim dniu ścigania w Rajdzie Włoch

W WRC2 Jari Huttunen jest na szczycie rankingów. Fin wykorzystał karę minutową nałożoną na Madsa Østberga (opóźnienie w zdobyciu bramki) i przejął stery. Mając zaledwie 2 cala przewagi, w tę niedzielę nie ma miejsca na błędy.


Klasyfikacja generalna WRC2

 

Gonzalo Forbes

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz