Quentin Gilbert kontynuuje tradycję

Mistrz juniorów WRC po sukcesach na drogach Tour de Corse Quentin Gilbert dołącza do zwycięzców Sébastiena Loeba i Sébastiena Ogiera.

opublikowany 05/10/2015 à 17:35

Pierre Tassel

0 Zobacz komentarze)

Quentin Gilbert kontynuuje tradycję

Dzięki czterem zwycięstwom w pięciu konkurencjach rozgrywanych w Monte-Carlo w Portugalii, Finlandii, a tym samym na Korsyce, Quentina Gilberta przeleciał nad Juniorem WRC 2015. Kierowca Citroëna DS3 R3 z Team DG Sport postawił sobie za punkt honoru zdobycie korony we francuskiej imprezie w kalendarzu 2015, po zdominowaniu swoich rodaków Terry'ego Golba i Yohana Rossela.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem na Korsyce i zapewniłem sobie tytuł rallye krajowy. Na początku byliśmy raczej ostrożni, bo warunki były naprawdę trudne. W sobotnie popołudnie na suchej nawierzchni mogliśmy bardziej zaatakować.

W niedzielę szczególnie musieliśmy utrzymać prowadzenie. Cieszę się, że mogę dzielić ten sukces z moim pilotem Renaudem Jamoulem i moim zespołem. Za nami wyjątkowy sezon i nie mogę się doczekać przyszłego roku! » przyznaje były zwycięzca operacji Rajd Młodzieży.

Po dołączeniu do swoich poprzedników Sébastiena na liście Junior WRC Loeb (koronowany w 2001 r.), Brice Tirabassi (2003 r.), Sebastian Ogier (2008) i zastępując Stéphane’a Lefebvre’a, zatytułowanego w zeszłym roku, Quentin Gilbert wystartuje w WRC-2 w 2016 roku z programem w DS3 R5, broń Citroëna przeciwko Fordowi Fiestie, Peugeot 208 T16, czy inna Skoda Fabia.

To wystarczy, aby powrócić do kategorii, w której 26-letni mieszkaniec Wogezów wyróżnił się w 2014 roku, zwłaszcza sukcesem w Rajdzie Francji-Alzacji, za kierownicą Forda Fiesty R5.

Pełną relację z Tour de Corse, przygotowaną przez naszych specjalnych korespondentów z Wyspy Piękności, znajdziesz w numerze 2032 AUTOhebdo, dostępną dziś wieczorem w wersji cyfrowej, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz