Rajd Wielkiej Brytanii: W południe Latvala na prowadzeniu

Jari-Matti Latvala prowadzi w Rajdzie Wielkiej Brytanii po SS4, ale musi zmierzyć się z rywalizacją ze strony dwóch kierowców walczących o drugie miejsce w mistrzostwach oraz Sébastiena Loeba.

opublikowany 12/11/2010 à 13:40

Kandydaci do tytułu wicemistrza świata są w Wielkiej Brytanii mocno obecni: Jari-Matti Latvala (Ford Focus WRC), Pettera Solberga (Citroën C4 WRC) i Sebastian Ogier (Citroën C4 WRC) odbywają się w ciągu siedmiu sekund po trzech etapach pierwszej pętli weekendu.

Trzeci w mistrzostwach Jari-Matti Latvala, który ma na celu drugie miejsce przed Sébastienem Ogierem, jest zatem w idealnej pozycji. Ale Fin stracił czas w SS3, przechodząc przez kałużę. „ Silnik nabrał wody- wyjaśnił. Potem było podjazdy i straciliśmy czas, bo silnik już nie pchał. Obecnie został odrestaurowany, ale jego przywrócenie zajęło 500 metrów. »

Po tej porażce Latvala przekazał kontrolę Sébastienowi Loeb (Citroën C4 WRC) na koniec OS3, przed ustanowieniem najlepszego czasu w OS4 i zmianą pozycji na czele. Dlatego odbywa się to pod najlepszymi patronatami Rajd samochodowy Wielkiej Brytanii, zdominowany przez Mistrza Świata z 2010 roku i trzech kierowców chcących ukończyć wyścig na wiceliderach.