Rovanperä przewyższa Tänaka na Shakedown w Estonii

opublikowany 15/07/2021 à 13:00

Gonzalo Forbes

Avec trois passages à son compteur, Kalle Rovanperä (Toyota) a pris les devants dans le Shakedown du Rajd samochodowy z Estonii. Dziś rano 20-letni kierowca ustanowił najlepszy czas podczas swojego ostatniego czasu.

Avec un temps de 2’51“1, le Finlandais a pris le dessus sur le local de l’épreuve et seul représentant Hyundai dans le Top 5, Ott Tanak. Mistrz z 2019 r. faktycznie zajął drugie miejsce, pół sekundy za Kalle Rovanperä.

Pozostałe trzy miejsca w pierwszej piątce zajęli kierowcy Toyoty z Takamoto Katsutą (+5„0) na 6. stopniu podium, za którymi plasowali się Elfyn Evans (+3„1) i Sebastian Ogier (+2“).

Freelancer dla Hyundaia w Estonii w miejsce Dani Sordo, Irlandczyka Craiga Breena zajął 7. miejsce w Shakedown 2 „6” Kalle Rovanperä. Francuz Pierre-Louis Loubet (2C Compétition) powrócił do najwyższej kategorii po nieobecności w Kenii i uzyskał 10. czas ze stratą 6 sekund do prowadzenia.

Rajd Estonii 2021 rozpoczyna się w ten czwartek super-specjalnością Tartu o 19:38.

Odpowiedzialny za formuły promocji (F2, F3, FRECA, F4...). Niesiony dzięki łasce Franco Colapinto.