Sobiesław Zasada, człowiek, który weźmie udział w wiecu o godzinie 91

Polski kierowca stanie się w najbliższy weekend najstarszym kierowcą, który weźmie udział w oficjalnej rundzie mistrzostw świata WRC w Rajdzie Kenii.

opublikowany 21/06/2021 à 17:14

Quentina DUBOISA

0 Zobacz komentarze)

Sobiesław Zasada, człowiek, który weźmie udział w wiecu o godzinie 91

Sobiesław Zasada nie jeździ od 1997 r. / © Twitter - wrcsafarirally

Jego ostatni występ datuje się na Rajd samochodowy Kenii w 1997 r. Sobieslw Zasada będzie na starcie kolejnego Safari, które rozpocznie się w najbliższy czwartek, za kierownicą Forda Fiesty Rally3. Tym samym stanie się najstarszym kierowcą, który rozpocznie rundę WRC, w wieku 91 lat.

„Zawsze uważałem Safari za fantastyczny rajd, mówi Zasada. Brałem już udział osiem razy, ostatni raz w 1997 r. Bardzo jestem ciekaw, jak będzie w tym roku, dlatego zdecydowałem się pojechać. Poziom celu, to całkiem proste: przekroczyć linię mety.”

Sobiesław Zadada nie jest obcy światu rajdów. Był trzykrotnym mistrzem Europy w latach 1966, 1967 i 1971, ale także 11-krotnym rajdowym mistrzem Polski. Polski kierowca doskonale zna także rajd Kenii, brał w nim ośmiokrotny udział.

„To będzie wyzwanie, mówi nieletni. Safari to trudny rajd, być może najtrudniejszy na świecie. Myślę, że ten rajd będzie trzy, cztery razy trudniejszy niż obecne rajdy”

Sobiesław Zadada nie będzie jedynym członkiem swojej rodziny, który w najbliższy weekend wystartuje w Rajdzie Kenii, gdyż w WRC2 wystartuje także jego wnuk Daniel Chwist.

„Kiedy miał 12 lat, powiedziałem wnukowi, żeby jeździł– zwierza się Zesadzie. Od początku mówiłem mu, że najważniejsze jest dotarcie do mety. Daniel jeździ naprawdę dobrze i często rozmawiamy o jeździe. Mój najmłodszy wnuk Artur również jest bardzo dobry i ukończył 24-godzinny wyścig na KTM GTX.”

Rajd w Kenii rozpocznie się w najbliższą środę i będzie można go śledzić na żywo w AutoHEBDO

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz