WRC – Niemcy: Latvala i Ogier w dziesiątce

Jari-Matti Latvala i Sébastien Ogier od razu rozpoczęli pojedynek o prowadzenie w wyścigu w Rajdzie Niemiec.

opublikowany 21/08/2015 à 12:55

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Niemcy: Latvala i Ogier w dziesiątce

Jari Matti Latvala jest na czele Rajd samochodowy Niemiec na koniec pierwszego przejazdu pierwszego etapu, ale miał przewagę Sebastian Ogier na koniec pierwszych czterech rozgrywanych wyścigów zajmuje zaledwie dziesiątą pozycję. Jeśli dwukrotny mistrz świata podpisał trzy zadrapania, Finn zyskał przewagę w Moselland (SS3). Andreasa Mickelsena zamyka czołową trójkę zmonopolizowaną przez Volkswagena, ale Norweg jest dalej w tyle ze stratą prawie 16 sekund.

Chris Meeke (Citroën) jest najbliżej Polo R WRC traci zaledwie 5 sekund do skandynawskiego Volkswagena. Irlandczyk z Irlandii Północnej przestraszył się jednak, uszkadzając felgę po uderzeniu w krawężnik. Dani głuchy (Hyundai) zamyka pierwszą piątkę po zdobyciu przewagi nad kolegą z drużyny Thierry Neuville który traci 3 sekundy do Hiszpana.

Elfyna Evansa podnosi pierwszego Forda na 7. miejsce kilka sekund za pierwszym Hyundaiem, wyprzedzając i2 WRC o 20 sekundyHaydena Paddona. Brak rytmu, Madsa Ostberga (Citroën) znajduje się dopiero na 9. pozycji, ze stratą jednej sekundy do przodu Ott Tanak (Ford) ofiara zjazdu z drogi w pierwszym odcinku specjalnym dnia.

Marcin Prokop (Ford) wspiął się na 11. miejsce w czwartym odcinku specjalnym z 4 sekundami przewagi Stéphane'a Lefebvre'a który stawia pierwsze kroki w samochodzie rajdowym World Rally Car w DS3 WRC.

Romain dumas prowadzi wśród Porsche przed swoim rodakiem François Delecour ponad dwie minuty.

Jana Kopeckiego (Skoda) jest liderem WRC2, będąc jednocześnie swoim kolegą z zespołu Esapekka lappi był ofiarą zjechania z drogi. Armina Kremera (Skoda) i Craiga Breena (Peugeot 208 T16) uzupełnia tymczasowe podium w kategorii przed Francuzami Éric Camilli i Julien Maurin. Nassera Al-Attiyaha (Skoda) straciła ponad minutę po dotknięciu.

Drugi przejazd pierwszego etapu załogi wykonają od godziny 14:40.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz