WRC – Tour de Corsica pod powodzią

Jeśli odcinek SS1 Tour de Corse uda się rozegrać w dobrych warunkach, dalsza część imprezy pozostaje niepewna ze względu na wyjątkowo deszczową pogodę.

opublikowany 02/10/2015 à 10:55

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Tour de Corsica pod powodzią

Organizatorzy Tour de Corsica znajdują się w skomplikowanej sytuacji po powodzi, która nawiedziła Wyspę Piękności. Sędziowie musieli odwołać SS2 (Casamoza? Ponte Leccia) Długość 43,69 km po powodzi odnotowana w łączu i odcinku specjalnym. Zagrożony jest także park serwisowy Corte, a kilka obiektów zostało uszkodzonych. Canal+ nie mógł transmitować specjalnego programu na żywo ze względu na pogodę.

Nadal można było wziąć udział w pierwszym odcinku specjalnym wydarzenia. Sebastian Ogier (Volkswagen) w zaskakujący sposób dzieli się swoją pozycją lidera Robert Kubica (Ford), który mimo to nie był zadowolony ze swojego samochodu. Jari Matti Latvala (Volkswagen) wyprzedza go o sześć sekund Dani głuchy (Hyundai) w 12 sekundzie. Madsa Ostberga (Citroena) i Elfyna Evansa (Ford) są ostatnie w ciągu 20 sekund.

Stéphane Sarrazin (Ford) jest na dziesiątym miejscu pomiędzy Andreasa Mickelsena (Volkswagen), wciąż walczący na asfalcie, i Marcin Prokop (Bród). Stéphane'a Lefebvre'a (DS3) jest 13. z przodu Bryana Bouffiera (Bród).

Thierry Neuville (Hyundai) otworzył listę wycofanych zawodników, uszkadzając zawieszenie po zetknięciu z punktem, kilkaset metrów od startu.

W WRC2 Pontus Tidemand (Skoda Fabia R5) prowadzi z 2”6 przewagą Craiga Breena (Peugeot 208 T16) i 4”4 dalej Julian Maurin (Fiesty S2000).

Załogi powinny wznowić rywalizację od godz. 14:47 na dystansie 36,43 km z Orezzy. Prognozy przewidują jednak dalsze opady deszczu.

Filmy z Tour de Corsica

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz