WRC – Mikkelsen wygrywa w Hiszpanii po przejściu Ogiera na emeryturę

Andreas Mikkelsen odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w WRC w Rajdzie Hiszpanii po wypadku Sébastiena Ogiera na Power Stage. Podium uzupełnili Jari-Matti Latvala i Dani Sordo.

opublikowany 25/10/2015 à 13:07

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Mikkelsen wygrywa w Hiszpanii po przejściu Ogiera na emeryturę

Andreasa Mickelsena (Volkswagen) osiąga swój pierwszy sukces w WRC na końcu Rajd samochodowy Hiszpanii, gdzie wynik został wywrócony do góry nogami na koniec 12,1-kilometrowego etapu Duesaigües Power Stage.

Alors, że Sebastian Ogier (Volkswagen) miał prawie minutę przewagi nad przeciwnikami, trzykrotny mistrz świata zaatakował na ostatnim kursie i uderzył w barierkę zabezpieczającą. Mimo że załodze nic się nie stało, Polo R WRC pozostało na miejscu z urwanym kołem.

Andreas Mikkelsen zdołał stawić opór swojemu koledze z drużyny Jari Matti Latvala myślę o walce o drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii. Norweg miał doskonały weekend, wygrywając Power Stage przed swoim fińskim rywalem i Chris Meeke (Citroën) i zwyciężył z trzysekundową przewagą w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając drugiego nordyckiego kierowcę Volkswagena.

Dani głuchy (Hyundai) zdobył tym samym u siebie podium, wyprzedzając Madsa Ostberga (Citroën), który utrzymał przewagę nad Krisem Meeke przez niecałe dwie sekundy. Haydena Paddona (Hyundai) zdobywa punkty za szóste miejsce, wyprzedzając Marcin Prokop (Bród). Czech wykorzystał nieszczęście Thierry Neuville (Hyundai), aby zyskać pozycję, gdyż Belg zajął ósme miejsce z powodu zepsutej skrzyni biegów.

Pontus Tidemand zwycięża w WRC2. Nasser Al-Attiyah zdobywa tytuł WRC2, Power Stage został definitywnie zatrzymany po wypadku Sébastiena Ogiera. Katarczyk utrzymuje przewagę nad Arminem Kremerem (Fabia R5) zaledwie jedną dziesiątą. Quentin Gilbert obwieszcza swoje piąte zwycięstwo w JWRC, a Francuz ma już na swoim koncie tytuł mistrzowski w swojej kategorii.

Filmy z Rajdu Hiszpanii

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Rajdu Hiszpanii przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2035 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz