WRC – Mikko Hirvonen na pole position w Rajdzie Finlandii

Mikko Hirvonen pokonał Sébastiena Ogiera i Thierry'ego Neuville'a i zwyciężył na etapie kwalifikacyjnym Rajdu Finlandii. Kierowca Citroëna jako pierwszy wybierze swoją pozycję na drodze.

opublikowany 31/07/2013 à 18:57

Sebastian Ogier nie zajął najlepszej pozycji, ponieważ jako pierwszy pokonał 4,62 km trasy Ruuhimäki, która była odcinkiem specjalnym w kwalifikacjach Rajd samochodowy z Finlandii. Jednak lekko wilgotne warunki ograniczyły jego handicap i pozwoliły mu na ustawienie drugiego czasu, dwie dziesiąte za Mikko Hirvonenem. Lokalny kierowca ustalił czas referencyjny, kończąc trasę w czasie 2'15"516 i tym samym będzie mógł wybrać swoją pozycję na drodze już o 21:20 (XNUMX:XNUMX we Francji). Jednak ryzyko opadów na pierwszych dwóch etapach komplikuje strategię zespołów, a dzisiejszego wieczoru mogą pojawić się niespodzianki w wyborze załóg.

Thierry Neuville ustanowił trzeci najszybszy czas sesji, cztery dziesiąte sekundy za pierwszym DS3 WRC zaczynając od tej samej pozycji. Evgeny Novikov od startu o pół sekundy wyprzedził Polo R WRC Jari-Mattiego Latvali, który traci prawie pięć dziesiątych sekundy do swojego kolegi z drużyny na czele mistrzostw. Andreas Mikkelsen uplasował trzeciego Volkswagena na szóstym miejscu, przed Fordem Fiestą RS WRC Madsa Ostberga i Juho Hänninena. Kris Meeke ustanowił dziewiąty najszybszy czas przed Dani Sordo. Mini JCW WRC Jarkko Nikara zajmuje 11. miejsce przed PG Anderssonem, Martinem Prokopem i Riku Tahko.