WRC – Neuville: Hyundai uzasadnia swój wybór

Hyundai Motorsport wyjaśnił przejście Thierry'ego Neuville'a do drugiego zespołu podczas Rajdu Walii Wielkiej Brytanii.

opublikowany 13/10/2015 à 15:19

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Neuville: Hyundai uzasadnia swój wybór

Ogłaszając degradację Thierry Neuville w drugiej drużynie Hyundai Podczas Rajdu Walii Wielkiej Brytanii rozgrywanego w dniach 12–15 listopada koreański producent pośrednio zwrócił uwagę na słabe wyniki byłego wicemistrza świata, który wycofał się z pierwszego odcinka specjalnego wyścigu Tour de Corse rozegranego w piątek 2 października.

Menedżer zespołu Alain Penasse potwierdził, że wyboru tego dokonano, aby Belg odzyskał pewność siebie za kierownicą w czasie, gdy koreański producent z Citroënem toczy się walka o drugie miejsce w Mistrzostwach Producentów. „Nie podjęliśmy tej decyzji lekko, ale po długiej dyskusji z Thierrym i Nicolasem (Gilsoul, jego pilot). Przede wszystkim wiemy, że w rundzie finałowej musimy powalczyć o drugie miejsce w Championship.. Konieczne jest zdobycie maksymalnej liczby punktów z pozostałych rund, a forma kierowców jest kluczem do pokazania naszego prawdziwego potencjału. »

Hyundai Motorsport nie ukrywa zatem, że zmiana ta wpisuje się w chęć azjatyckiej marki, aby wyprzedzić francuskiego rywala, który odzyskał punktową przewagę. „Rozmawiając z Thierrym, zdaliśmy sobie sprawę, że musimy znaleźć sposób, aby ponownie dodać mu pewności siebie i wierzymy, że zdjęcie z niego presji związanej z mistrzostwami pozwoli mu stanąć na nogi w 2016 roku. Każdy w zespole ma 100 lat % za Thierrym… W przeszłości mieliśmy już takie zmiany kierowców, które dały pozytywne rezultaty, i mamy nadzieję, że przyniesie to korzyści nie tylko zespołowi, ale także Thierry’emu »– dodał Alain Penasse.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz