WRC – Ogier uwalnia Volkswagena w Niemczech

Volkswagen odnosi swój pierwszy sukces w Rajdzie Niemiec zwycięstwem Sébastiena Ogiera. Niemiecka marka zdobyła nawet hat-tricka z Jari-Matti Latvalą i Andreasem Mikkelsenem.

opublikowany 23/08/2015 à 13:10

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Ogier uwalnia Volkswagena w Niemczech

Sebastian Ogier odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie, wygrywając Rajd samochodowy z Niemiec, oferując Volkswagenowi pierwszy sukces na swoim terenie. Producent ludowy skandalicznie zdominował imprezę wygrywając wszystkie odcinki specjalne, z wyjątkiem OS18 wygranego przez Elfyna Evansa (Ford), tym samym zdobywając hat-tricka z Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen. Fin wygrał Power Stage przed Krisem Meeke (Citroën) i Dani Sordo (Hyundai).

Kierowcy Hyundaia uzupełniają pierwszą piątkę z Dani głuchy na czwartym miejscu przed nami Thierry Neuville. O ile Hiszpan i Belg dobrze walczyli na pierwszych dwóch etapach, koreańska marka wolała narzucać swoje instrukcje na ostatni dzień.

Elfyna Evansa plasuje się na szóstym miejscu Madsa Ostberga (Citroën), który przeżył ostatni strach, obracając się na Power Stage. Ott Tanak (Ford) zajął ósmą pozycję z wyprzedzeniem Haydena Paddona (Hyundai). Stéphane'a Lefebvre'a (Citroën) zamyka pierwszą dziesiątkę po swoim pierwszym wydarzeniu w najwyższej kategorii WRC kończąc wyścig niecałe osiem sekund za Nowozelandczykiem.

Jana Kopeckiego (Fabia R5) zdominowała WRC2 i logicznie wygrała, wyprzedzając Francuzów Erica Camiliego (Fiesta R5) i Quentina Giordano (DS3 RRC).

Kliknij link aby obejrzeć filmy z Rajdu Niemiec

Zapraszamy do zapoznania się z analizą Rajdu Niemiec przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2026 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz