WRC – Ogier pozostaje mistrzem Rajdu Monte Carlo

Sébastien Ogier odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w Rajdzie Monte Carlo, wyprzedzając swojego kolegę z drużyny Andreasa Mikkelsena, a Thierry Neuville stanął na podium.

opublikowany 24/01/2016 à 13:09

Volkswagen Motorsport rozpoczyna sezon 2016 podwójnym sukcesem Rajd samochodowy Monte-Carlo, odnosząc swój 35. sukces w 40 startach WRC. Sebastian Ogier a décroché sa troisième victoire d’affilée (sa quatrième avec son succès de 2009 en IRC) après avoir été hors d’atteinte suite à l’abandon de Kris Meeke (Citroën) dans la troisième étape. Le triple champion du monde réalise un week-end parfait puisqu’il a également remporté la Power Stage devant Dani Sordo (Hyundai) et son coéquipier Andreas Mikkelsen (Volkswagen).

Norweg zajął drugie miejsce, tracąc prawie dwie minuty do kolegi z drużyny. Skandynawia oparła się presji Thierry Neuville (Hyundai), który na koniec zawodów stanął na podium po napotkaniu problemów ze skrzynią biegów.

Mads Ostberg (Ford) zajął czwarte miejsce swoim nowym samochodem i nową pilotką Olą Floene. Stéphane Lefebvre (Citroën) obiecująco zadebiutował w Abu Dhabi WRT, zajmując miejsce w pierwszej piątce.

Dani Sordo objął prowadzenie Ott Tanak (Ford), który ucierpiał z powodu braku rozwoju opon Dmack na asfalt.

Elfyn Evans (Fiesta R5) zdominował WRC 2 i zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, przed Esapekką Lappi (Skoda Fabia R5), który pokonał drugiego w tej kategorii Armina Kremera (Fabia R5) o niecałe trzy sekundy. Quentin Gilbert (DS3 R5) staje na podium WRC 2 po utracie mocy na ostatnim etapie. Ole Christian Veiby zwycięża w WRC 3.

Zapoznaj się z analizą Rajdu Monte Carlo przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze AUTO 2047tygodniowo, dostępny od poniedziałku w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od środy w kioskach.