WRC – Szczególne zwycięstwo Latvali w Tour de Corse

Jeśli Jari-Matti Latvala wygrał już we Francji, jest to jego pierwszy triumf w Tour de Corsica. Fin był poruszony zwycięstwem na Isle of Beauty, gdzie jego idol Henri Toivonen stracił życie.

opublikowany 05/10/2015 à 13:28

Dupuis

0 Zobacz komentarze)

WRC – Szczególne zwycięstwo Latvali w Tour de Corse

Jari-Matti Latvala odniósł swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, wygrywając Tour de Corse w niedzielę 4 października, po zdobyciu dobrej przewagi nad Elfynem Evansem (Ford) i Andreasem Mikkelsenem (Volkswagen) na ostatnim etapie. Gdyby Finn skorzystał porzucenie swojego kolegi z drużyny, Sébastiena Ogiera Na koniec pierwszego etapu musiał oprzeć się presji kierowcy M-Sport.

„Warunki nie były łatwe od początku do końca rallye. Nadal przejeżdżaliśmy przez obszary suche i mokre”, wspomina Jari-Matti Latvala. „Moja przewaga nad Elfynem Evansem również nie była zbyt komfortowa. Mimo to nie chciałem podejmować zbyt dużego ryzyka i starałem się zwiększać przewagę w sposób ostrożny i kontrolowany. »

Kierowca Volkswagena, który był pierwszym Finem od czasu Markku Aléna w 1984 roku, który wygrał Tour de Corse, również miał myśl o jego rodaku Henrim Toivonenie, zniknął podczas edycji w 1986 r. wraz ze swoim pilotem Sergio Cresto za kierownicą Lancii Delta S4 podczas wypadku, który zakończył grupę B w WRC. „Chciałbym zadedykować mu moje zwycięstwo. To także sprawia, że ​​ten dzień jest tak wyjątkowy. »

Zapoznaj się z analizą Tour de Corse przeprowadzoną przez naszych specjalnych korespondentów w numerze 2032 AUTOhebdo, dostępnym od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach i od środy w kioskach.

0 Zobacz komentarze)

Aby przeczytać także

komentarze

*Przestrzeń zarezerwowana dla zalogowanych użytkowników. Proszę vous connecter aby móc odpowiedzieć lub opublikować komentarz!

0 Uwagi)

Aby napisać komentarz