Cesarski Yoann Bonato na Rallye du Var

Yoann Bonato utrzymał prowadzenie w Rallye du Var. Aktualny rajdowy mistrz Francji w końcu zwyciężył, przed Bryanem Bouffierem i Laurentem Pellierem, po problemach, jakie napotkał Stéphane Sarrazin.

opublikowany 25/11/2018 à 10:46

Dupuis

Yoann Bonato (Citroën C3 R5) był zadowolony z utrzymania prowadzenia na ostatnim etapie wyścigu Rajd samochodowy du Var, który obejmował 3 odcinki specjalne, pokonywane wcześnie rano. Panujący podwójny mistrz Francji w rajdach ostatecznie zwyciężył z minutową przewagą nad Bryanem Bouffierem (Hyundai i20 R5), który zajmuje honorowe miejsce wicemistrza, wyprzedzając Laurenta Pelliera (Citroën) z około dziesięciosekundowym wyprzedzeniem.

Tuż za podium uplasował się Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5), przed Quentinem Gilbertem (Skoda). Stéphane Sarrazin (Hyundai) celował w drugie miejsce, dopóki przebita opona na ostatnim torze nie spowodowała, że ​​stracił 2 minuty. Ostatecznie musiał zadowolić się 2. pozycją, przed Williamem Wagnerem (Ford Fiesta R6), Mathieu Arzeno (Skoda), Guillaume de Mevius (Citroën) i Ériciem Mauffreyem (Skoda). Anthony Fotia (Citroën) nie znalazł się w pierwszej dziesiątce po napotkaniu problemów mechanicznych w pierwszym wyścigu OS, gdy zajmował 5. miejsce.

Cedryk Robert (Renault Clio R.S.) zwyciężyło w kategorii R3, a Hugo Margaillan zdominował 208 Rally Cup. Florian Bernardi zwyciężył w Clio R3T Trophy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Rallye du Var w numerze 2193 AUTOtygodniowo, dostępny od poniedziałku wieczorem w wersji cyfrowej na wszystkich platformach, a od tej środy w kioskach.