Australia: Ostberg na czele, Neuville i Ogier z tyłu

Mads Ostberg objął prowadzenie w Rajdzie Australii po imponującym zarysowaniu w trzecim odcinku specjalnym. Sébastien Ogier i Thierry Neuville ucierpieli w wyniku ataku.

opublikowany 16/11/2018 à 00:50

Dupuis

To Citroën, który jest na czele Rajd samochodowy z Australii w połowie pierwszego etapu. Mads Ostberg objął prowadzenie po uzyskaniu imponującego czasu na SS3, co było sprawiedliwością dnia z wynikiem ponad 26 km. Norweg ma ponad 5 sekund przewagi nad rywalem Toyota Esapekka Lappi i Jari-Matti Latvala uzupełniają tymczasowe podium.

C3 WRC od tego czasu wydają się wygodne na tej powierzchni Craiga Breena traci zaledwie sekundę do pierwszej trójki, wyprzedzając Haydena Paddona o kilka dziesiątych (Hyundai). Ott Tanak (Toyota) zamyka czołową szóstkę pomimo dużego strachu podczas ostatniego porannego OS, kiedy Estończyk prawie przewrócił się podczas przejazdu przez rów, co spowodowało przebicie opony bez większych konsekwencji w rankingach.

Teemu Suninena (M-Sport) oznacza przerwę w peletonie, zajmując 7. miejsce przed swoim kolegą z drużyny Elfynem Evansem, prawie 6 sekund za trzecim kierowcą Toyoty.

Za Walijską Fiestą WRC pretendenci do tytułu mają trudności z powodu konieczności zamiatania toru w oczekiwaniu na deszcz.Wszystkie załogi również startowały z 5 średnimi oponami. Thierry Neuville (Hyundai) jest 9., 4”4 za Elfynem Evansem, prowadząc z przewagą ponad 8 sekund Sebastian Ogier (M-Sport).

Andreas Mikkelsen (Hyundai) przed zjazdem z trasy SS9 był na 3. miejscu, być może zaniepokojony obecnością traktora tuż po szykanie. Norweg się poddał.

Załogi będą rywalizować w drugim przejściu etapu od godziny 2:32 czasu paryskiego. Dzień można śledzić na żywo dzięki naszemu tekstowi na żywo.