Sébastien Ogier wygrywa w Szwecji pod koniec napięcia

Po skomplikowanym scenariuszu Rajd Szwecji ostatecznie wygrał Sébastien Ogier, przed Thierrym Neuvillem i Andreasem Mikkelsenem, którzy rozbili się na Power Stage.

opublikowany 15/02/2015 à 13:12

Pierre Tassel

Do końca, Andreas Mikkelsen, Sebastian Ogier et Thierry Neuville zaoferuje fantastyczny spektakl na drogach Rajd samochodowy Szwecji, druga runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Tylko z odległością 4″6 między trzema mężczyznami przed Power Stage napięcie pozostało nienaruszone i bez fragmentów wskazanych załogom strategia była prosta dla wszystkich.

I to Andreas Mikkelsen załamie się, popełniając błąd na Power Stage, tracąc ponad 40 sekund do rekordu osiągniętego przez Sébastiena Ogiera przed Thierrym Neuvillem i Madsem Ostbergiem, którzy zgarnęli przyznane punkty. Neuville (Hyundai) zajął drugie miejsce w finale, 6″4 za Ogierem, a Mikkelsen ostatecznie zajął trzecie miejsce z 39″8.

Ott Tanak umieszcza pierwszego Forda Fiestę RS M-Sport na czwartej pozycji ze stratą ponad 2 min25 do podium. Estończyk wyprzedził Hyundaia i20 Nowozelandczyka Haydena Paddona, który zajął doskonałe 5. miejsce w zawodach, w których był prawie nowy. Elfyn Evans (Ford) zdołał utrzymać Krisa Meeke na dystans w walce o 6. miejsce po wywrotce kierowcy Citroëna na Power Stage. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Martin Prokop (Ford), Yuriy Protasov (Ford) i Mads Ostberg (Citroën).

En WRC-2, Fin Jari Ketomaa zwyciężył w tej kategorii za kierownicą swojego Forda Fiesty R5, wyprzedzając Norwega Eyvinda Brynildsena (Ford) i Ukraińca Walerija Gorbana (Mini JCW). W WRC-3 zwyciężył Norweg Ole-Christian Veiby, jako jedyny zgłoszony w tej kategorii. Należy pamiętać, że Francuz Stéphane Lefebvre popełnił błąd po przebiciu opony dziś rano i nie mógł wystartować ponownie.

Pełną relację z Rajdu Szwecji, sporządzoną przez naszych specjalnych korespondentów, znajdziesz w numerze AUTOhebdo 1999, dostępną od jutrzejszego wieczoru w wersji cyfrowej i od przyszłej środy w kioskach.