WRC – Ogier odpada w Hiszpanii, Sordo i Latvala na prowadzeniu

Dani Sordo i Jari-Matti Latvala dzielą prowadzenie w Rajdzie Hiszpanii w południe 2. etapu po przebiciu opony Sébastiena Ogiera, który stracił w wypadku minutę.

opublikowany 26/10/2013 à 12:55

Dupuis

Ranek drugiego etapu Rajd samochodowy Hiszpanii został naznaczony przebiciem Sebastian Ogier który stał na czele wydarzenia. Nowy mistrz świata WRC stracił minutę w odcinku specjalnym Colldejou (SS6) po przebiciu opony w środku trasy. „Uderzyliśmy w coś, czego nie było w notatkach” – skomentował Francuz, który spadł na 6. pozycję 46 sekund za nowymi liderami Dani Sordo i Jari-Matti Latvala. Hiszpan i Fin idą łeb w łeb i wracają do służby, dzieląc pierwsze miejsce z dużą przewagą nad ścigającymi.

Thierry Neuville zajmuje tymczasowe podium, mimo że Belg nadal miał trudności z ustawieniami swojego Forda. Rezydent Kataru WRT traci do obu liderów ponad pół minuty i nie wierzy już, że uda mu się powalczyć o zwycięstwo. Dodatkowo pilot M-Sport pozostaje zagrożony przez Citroëna Mikko Hirvonena, który jest zaledwie 9 sekund za nim, i Fiesta RS WRC Evgeny'ego Novikova 15 sekund za nim. Mads Ostberg pozostaje jednak daleko od Polo R WRC Sébastiena Ogiera, ponieważ traci ponad minutę do 6. miejsca. Norweg pozostaje pod presją Martina Prokopa, który w ostatniej minucie dogonił Haydena Paddona i objął prowadzenie 2 dziesiątymi. Pierwszą dziesiątkę zamyka Robert Kubica z solidną przewagą nad Elfynem Evansem. Andreas Mikkelsen zakończył karierę po złamaniu zawieszenia po uderzeniu w kamień. Kierowca Volkswagena uplasował się na 9. miejscu.

Załogi będą rywalizować w drugim przejściu etapów II etapu od godz. 2:14. Sébastien Ogier wystartuje z 33-kilometrowym El Priorat. Kliknij link aby obejrzeć filmy z Rajdu Hiszpanii.